Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 26 Temmuz 2011 - 14:00
Etkinlik  -  Kaş
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 405

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
Fethiye'den başlayıp Olympos'a kadar uzanan bu mavi yolculuk turunda eşşiz koyların güzelliğinde büyüleneceksiniz.

Genel Etkinlik Bilgisi
Bir Türkiye deniz ve kültür yolculuğu klasiği : Mavi Tur

Etkinlik Programı
1.Gün
Sabah saat 10.00 'da sonra Fethiye ofisimizde buluşma ve formalite işlemleri bitirildikten sonra yata biniş. Rezervasyonlu bütün yolcular gelip tüm işlemler bitirildikten ve çıkış da alındıktan sonra 11.00 - 12.00 arası hareket edilir. İlk durağımız olan Samanlık Koyu'na gidilir yüzme molası ve öğle yemeği için burada durulur. Öğle yemeğinden sonra Ölüdeniz 'e gidilir ve isteyenler burada ekstra olarak yamaç paraşütü yapabilirler. Hava ve deniz şartları iyi ise, Kelebekler vadisine uğranır ve burada yüzme molası verilir. Akşam yemeği ve geceleme; Gemiler Ada'sında.

2.Gün
Güneş doğarken ya da doğmadan önce gemiler asasından hareket edilir ve Kalkan'ın yanında olan Fırnaz Koyu ya da Aquarium'da kahvaltı ve yüzme molası verilir. Öğle yemeği için Kaş'a hareket edilir ve isteyenler Kaş Limanı'na çıkıp etrafı gezebilir. Akşam yemeği ve 2. geceleme için Kekova yanındaki koya gidilir.

3.Gün
Kahvaltı ve yüzme molasından sora batık şehir Kekova'ya hareket edilir. Kekova adasında durmak yasaktır onun için yat yavaş olarak ada yakınından geçerken yarısı deniz kenarında yarısı deniz içinde kalmış likya harabeleri seyredilir. Hemen bu ada karşısında bulunan geleneksel türk balıkçı köyleri ve Bizans / Otaman Kaleyi ziyaret için Simena'ya gidilir ve öğle yemeği verilir. Yemekten sonra Gökkaya koyuna geçilir. Burada denizin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra ise arzu eden yolcular sadece yat yolcularının gidebileceği disko Smugglers Inn de eğlenebilirler.

4.Gün
Kahvaltıdan sonra Korsan Mağarasına gidilir. Biraz yüzdükten sonra Demre Çayağzı mevkiinde Andriake Limanı'nda alargaya demir atılır ve saat 10.00 da yat turumuz tamamlanmış olur. Fethiye'ye geri dönecek veya Antalya'ya gidecek yolcuların Demre otogarına kadar transferleri yapılır. Olympos'a gidecek yolcular ise aynı servisimiz ile Olympos'a kadar götürülürler..

Not:
Rehber/kaptan, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle rota ve programda değişiklik yapabilir.


Gereksinimler
Havlu,güneş gözlüğü, güneş kremi,ve fotoğraf makinenizi almanız yeterli olacakdır.

Önemli Notlar
Ne kadar para harcanır?
Mavi Yolculuk, maliyeti oldukça yüksek bir tatil gibi düşünülür. Buna, ünlülerin ultra lüks yatlarla ege koylarında gezmelerinin magazin dünyamızda ?filanca kişi mavi yolculukta görüntülendi? şeklinde haber olmaları olabilir. Halbuki mavi yolculuk pek çok alternatifine göre uygun bir seçenektir.
Maliyet, mavi turu kabin kiralama mı yoksa tekne kiralama şeklinde yapmanıza bağlı olarak değişecektir. Ayrıca tarih de çok önemli. Çünkü Ağustos ayı en yüksek olmak üzere fiyatlar değişecektir.
Cep telefonu, internet imkanı var mı?
Mavi Yolculuğa gelmişsiniz, sadece bedeninizi değil, ruhunuzu da dinlendireceksiniz. Ne yapacaksınız cep telefonunu, interneti? Bırakın teknolojiden uzak durun biraz :) Siz tam denizde keyif yapıyorken teknedeki arkadaşınız ?Cep telefonun çalıyor, galiba patronun arıyor? demesini mi istiyorsunuz?
Ama illa telefonla ulaşılmak istiyorsanız cevabımız evet hemen hemen tüm koylarda, hemen hemen tüm operatörler tarafından kapsama içinde oluyorsunuz. Ama bunu patronunuza söylemenize gerek yok ;) Telefonunuzu kapatıp ?gittiğimiz yerde çekmiyordu? diyebilirsiniz. Lakin bu sayfaları patronunuzun da okuyabileceğini, ihtimal dahilinde bulundurun.
İnternete erişiminiz ise şu şekilde mümkün;
Diz üstü bilgisayarınızı yanınızda getirirseniz (ki çektiğiniz fotoğrafları depolamak için iyi olacaktır) cep telefonunuz aracılığıyla bilgisayarınızdan internete bağlanabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağını GSM operatörünüze danışabilir veya Google?da arayabilirsiniz.
İnternet için bir alternatif de turunuz sırasında uğradığınız bir limanda kablosuz internet bağlantısı bulmak veya bir internet kafeye gitmek olabilir.


Yanında Getir
Yanımda ne götürmeliyim?
* Mavinin ve yeşilin binlerce tonunu, tarihle iç içe Ege ve Akdeniz kıyılarının doyumsuz güzelliğini ancak fotoğrafla kare içine sığdırabilirsiniz. Yanınıza fotoğraf makinanızı mutlaka almalısınız.
* Tekne üzerinde zamanın çoğunluğu mayo ile geçtiğinden, karaya çıkışlarda yapılacak yürüyüşler için ayakkabı, serin geceler için tişört, kazak, pantolon ve yedek şort almak yeterlidir.
* Havlu, yedek mayo, güneş kremi, terlik, şapka, palet, şnorkel, sualtı gözlüğü ve gerekli ilaçları almayı unutmayın.
* Geceleri güvertede uyumak isterseniz uyku tulumunuzu yanınıza almanız gerekir.
* Yanınıza büyük bavullar almayın. Kamaraya sığmayabilir. Battaniye, pike, havlu, çarşaf teknede bulunuyor. Ama deniz havlusu alabilirsiniz.
* Mavi Yolculukta çok rahat kitap okuyabilirsiniz. Kitaplarınızı unutmayın. Kitap önerilerimize de bakmayı unutmayın?
Teknede nelere dikkat etmek gerekir?
* Tekneye binerken ayakkabı/terliğinizi çıkartın. Çoğu kaptan bundan rahatsızlık duyabilir. Tekne bir hafta boyunca sizin eviniz olacak ;)
* Suyu olabildiğince idareli kullanmak sizin lehinize olacaktır çünkü teknedeki su bittiğinde güzelim koylardan ayrılıp su alabileceğiniz bir limana yanaşmak zorunda kalabilirsiniz. Uzun süren duşlar su israfına neden olabilir. Bir haftalık rotada bir defa su alınması normaldir. http://www.maviyolcular.com
* Tuvalet kağıtlarını klozetlere atmamaya özen gösterin. Kanalizasyon boruları evlerde kullanılanlardan çok daha küçük çaplıdır. Tuvaletlerde çöp kutusu vardır ve hergün mürettebatça temizlenir.
* Odanızda değilken kapınızı kilitlemenize gerek yok çünkü temizlik işleri sizin olmadığınız zamanlarda gerçekleştiriliyor. Şimdiye kadar hiç bir hırsızlık olayı duymadık. Ancak değerli eşyalarınızı belge karşılığı kaptana emanet etmeniz mümkün.
* Kabinlerde sigara içilmemektedir. Unutmayın ağaçtan yapılma bir teknedesiniz. Güvertede sigara içilebiliyor.
* Rüzgarlı havalarda veya seyir halindeyken eşyalarınız denize uçabilir. Bunları bir yerlere bağlayın veya güvenli yerlere yerleştirin.
* Tekneden uzaklaşacaksanız en az bir kişiye nereye gideceğinizi söyleyin ki herkes sizi göremeyince telaşlanmasın.
* Kabinden ayrılırken ve gece uyurken ışığınızı kapatmayı unutmayın. Aksi halde teknenin aküsünün bitmesine neden olursunuz ve tekneyi yokuş aşağı itmek de size düşer.
* Tekne seyir halindeyken kabininizin pencerelerini (doğru kelime: lombozlarını) kapalı tutmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi durumda eşyalarınızın ıslanma ihtimali var.
* Motor durmadan denize girmeyin. Elbette motor çalıştırılmadan da denizden çıkın ;)


Fiyata Dahil Olanlar
Olympos ağaç evlerinden tekneye transfer.
Yemek ( kahvaltı, öğle, akşam yemekleri, öğle çayı ), yakıt, liman ücretleri, servis.
Standart yat ekipmanları, masa oyunları, şnorkel, gözlük, olta.
Yolcularımız atıştırmalık yiyecekler, meyve, yoğurt, fındık, çikolata gibi şeyler getirebilirler.
(Bunlar teknede satılmamaktadır.)


Fiyata Dahil Olmayanlar
Su dahil tüm içecekler uygun fiyata teknede satılmaktadır.
Lütfen kendi içeceklerinizi tekneye getirmeyiniz.
Lütfen kendi havlularınızı getiriniz.
Arkeolojik siteler ve ulusal parklara giriş ücreti.


Konaklama
Konaklama gulet tipi motor sailing adı verilen teknelerde kabin şeklindedir.

Ulaşım
İstanbul'dan Dalama Uluslararası Havalimanına uçabilir, buradan havaş ya da özel transfer talebi ile Fethiye Merkez Limanı'na gelebilirsiniz.
Karayolu ile çeşitli otobüs firmalarının düzenli olarak seferleri bulunmaktadır.


Yemek
Full board olarak hizmet verilmektedir,

Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemeği
Beş Çayı
Akşam Yemeği turumuza dahildir.


Etkinlik / Tur Tipi
Mavi Tur

Turda Gezilecek Yerler
Kaş ( Antalya, Akdeniz Bölgesi ), Demre ( Antalya, Akdeniz Bölgesi ), Kekova ( Kaş, Antalya, Akdeniz Bölgesi ), Olimpos ( Kemer, Antalya, Akdeniz Bölgesi ), Gökkaya ( Elmalı, Antalya, Akdeniz Bölgesi ), Simena ( Demre, Antalya, Akdeniz Bölgesi ), Kalkan ( Kaş, Antalya, Akdeniz Bölgesi ), Kelebekler Vadisi ( Fethiye, Muğla, Ege Bölgesi ), Ölüdeniz ( Fethiye, Muğla, Ege Bölgesi ), Fethiye ( Muğla, Ege Bölgesi )

Tur Katılım Noktaları
Muğla, Fethiye, Muğla, 28 Temmuz 2011 - 10:00


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 28 Temmuz 2011 - 10:00
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 31 Temmuz 2011 - 10:00
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 16 Temmuz 2011 - 12:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 26 Temmuz 2011 - 14:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.64 saniyede oluşturuldu ve
0.64
saniyede gösterildi