Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 27 Ekim 2010 - 06:00
Etkinlik  -  Niğde Aladağlar Emler
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 101

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
3000m üstü en kolay çıkılabilen en yüksek zirveye çıkmaya gidiyoruz. Özellikle yüksek irtifa tırmanışlarına hazırlık adına iyi aklimatize olabilmek için; hem keyifli hem de manzarası itibarı ile inanılmaz güzel bir deneyim olacak.

Genel Etkinlik Bilgisi
Uzun yürüyüş içeren bu zirve tırmanışımız uzunca bir zamandır doğa yürüyüşlerine katılan dostlarımızın rahatlıkla yapabilecekleri bir zorluğa sahip olup, etkinlik dağcı usülü tam pansiyon olarak yapılacaktır. Dağcı usülü tam pansiyon nedir derseniz;

İhtiyacımız olabilecek malzemeleri aldıktan sonra işbirliği şeklinde ortak olarak yemek ve diğer ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz.


Etkinlik Programı
1.GÜN(Cuma): Sabah erken saatlerde Niğde'ye varıp kahvaltımızı yaptıktan sonra ihtiyaçlarımızı karşılayıp Çamardı üzerinden Çukurbağ köyüne varıyoruz. Vereceğimiz çay-kahve molası sonrası traktörle kamp alanımıza varıyoruz. Çadır kurulması öğlen yemeği hazırlıkları sonrası öğlen yemeğimizi yiyor ve arkadaşlarımızla aklimatize olabilmek için uyum tırmanışları yapıyoruz. Akşam kamp alanında yemek sonrası erkenden dinlenmeye çekiliyoruz.

2.GÜN: (Cumartesi): Gece saat 03.00 civarında kalkıp yapacağımız kahvaltı sonrası Karayalak vadisinden uzunca sürecek vadi boyunca yürüyor ve vereceğimiz kısa molalarla Çelikbuyduran?a gelip su başında vereceğimiz mola sonrası Kızılkaya Emler sırt hattından Emler zirvesine doğru tırmanışa geçiyoruz. Zirve de vereceğimiz öğlen yemeği dinlenme ve fotoğraf arası sonrası dönüşe geçerek tekrar kamp alanına geliyoruz. Zirve yapmış olmanın keyfi ille kamp ateşimizi yakıp şarkı-türküler ve özel içeceklerimiz eşliğinde yıldızların keyfini çıkarıyoruz.

3.GÜN; (Pazar): Sabah yapacağımız kahvaltı sonrası kamp yükümüzü toplayarak traktöre yüklüyor ve Çukurbağ köyüne varıyoruz. Vereceğimiz öğlen yemek sonrası sonrası Çukurbağ?dan ayrılarak yolda vereceğimiz molalar sonrası 21.30 civarlarında Ankara?da oluyoruz.


Önemli Notlar
Yürüyüş parkuru uzunluğu yaklaşık 18 km dir. Bu yürüyüş deneyim ve kondisyon gerektirmektedir. Bu Doğa gezisine Günlük yürüyüş sporu yapan, her yaştan sporcu katılabilir. Bölge yayladır.

Katılımcılarımızın mevsim koşullarına uygun koruyucu giysi, aksesuar, karbon hidratlı yiyecekler ve küçük bir termosta sıcak sıvı almak için çay ve kahve getirmelerini ve bunu yanındaki arkadaşları ile paylaşmalarını öneriyoruz.


Yanında Getir
Etkinliğe gelirken; mevsim koşullarına uygun koruyucu kıyafetler, Çadır mat, uyku tulumu, bere eldiven ayağı üşütmeyen iyi bir ayakkabı, kalın çorap, aksesuar, sırt çantası, su kabı ve su, karbonhidratlı yiyecekler ile 3 günlük özel yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirmelerini öneriyoruz

Etkinlik / Tur Tipi
Dağcılık

Turda Gezilecek Yerler
Niğde Aladağlar Emler ( Merkez, İç Anadolu Bölgesi )

Tur Katılım Noktaları
Ankara, Kumrular Caddesi, 29 Ekim 2010 - 00:00
Ankara, Milli Kütüphane, 29 Ekim 2010 - 00:10


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 29 Ekim 2010 - 00:00
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 31 Ekim 2010 - 22:30
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 28 Ekim 2010 - 06:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 27 Ekim 2010 - 06:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.33 saniyede oluşturuldu ve
0.33
saniyede gösterildi