Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 18 Kasım 2010 - 07:00
Etkinlik  -  Pürenli Yaylası
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 41

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
İsteyenlerin rehberle yürüyüş yapabileceği, yürümek istemeyenlerin göl çevresinde vakit geçirebileceği, kızak, fayton, at gibi aktivitelere katılabileceği bir program.

Genel Etkinlik Bilgisi
Abant turu hem karda doyasıya yürüyüş yapmak isteyenlerin hem de böyle güzel bir yerde serbest zaman geçirmek isteyenlerin hoşlanabileceği bir parkur.

Yürümek istemeyenlerin göl çevresinde veya otellerde vakit geçirebilir veya kızak, fayton, at gibi aktivitelerle eğlenceli saatler geçirebilir.

Yürümek isteyenler içinde yaklaşık 2 saat süren bir parkur mevcut. Parkur tamamen karda geçiyor. Grubun durumuna göre yürüyüş süresi uzatılabiliyor.


Etkinlik Programı
Saat 08.00'de İstanbul'dan ayrılıp Sapanca'da kahvaltı molası verdikten sonra saat 11.30 gibi Abant Gölü Milli Parkı'na varıyoruz.

Park girişinde araçtan indikten sonra sizleri 40 dakikalık bir serbest yürüyüş bekliyor. Rehberleriniz gölün karşı tarafında öğle yemeğini hazırlarken siz göl kenarındaki yolda gölün manzarasının keyfini çıkararak yürüyorsunuz. İsteyenler bu serbest zamanda fotoğraf çekecek zamanı bulabiliyor. Yemekten sonra isteyenler rehberle beraber orman içi yaylalara yürüyüş yapıyor. Yürümek istemeyenler ise göl kenarında vakit geçirebilir, otellerin kafelerinde oturabilir, kızağa veya ata binerek eğlenceli saatler geçirebilir. Veya göl çevresinde faytonlarla gezi yapabilirsiniz.

Yürüyüşe katılanlar en fazla 2 saatlik yarısı çıkış yarısı iniş bir parkurda, orman içinde oldukça güzel manzaralar eşliğinde yürüyecek. Yürüyüşe başladıktan yaklaşık 20 dakika sonra Mudurnu tarafına bakan tepeye ulaşıyoruz. Buraya ulaştığımızda sizi bir sürpriz bekliyor olacak. Patikanın yanındaki dik yokuşa kurulan kızak pisti mecburi mola vermemize sebep oluyor. 20 dakika burada kızak ve şambrellerle kaydıktan sonra vericiye çıkan yoldan ilerliyoruz. Yarım saat sonra orman içine dalınıyor. Özellikle bu kısım çok zevkli, karlarla kaplı ağaçlar arasında karda yuvarlana yuvarlana aşağıya iniyoruz. Eğer grup isterse yürüyüş uzatılabilir. Yürüyüşe katılanlar da yürüyüşten sonra tekrar kızağa veya ata binecek vakit buluyorlar.

Daha sonra göl kenarındaki kafede çay kahve içerek dinleniyoruz. İstanbul'a hareket saatimiz 16.30-17.00 arası. Saat 21.00 civarı İstanbul'dayız.


Önemli Notlar
Turlarımızın kayıtları tur dolana kadar devam etmektedir. Katılımcı sayımız sınırlı olduğundan rezervasyonlarınızı 1 hafta öncesinden yapmanızı öneririz.

Rezervasyonlarınızı tura gideceğiniz tarihten en az 5 gün öncesinden yaptırınız. Kapalı grup rezervasyonlarını en az 7 gün öncesinden yaptırın. Rezervasyonlarımız tur dolana kadar devam eder.


Yanında Getir
Bilekleri saran yürüyüş botu. Sert ve tırtıklı taban tercih edilmelidir. topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.

Yedek ayakkabı, çamaşır ve mevsime göre yedek giyim eşyası.

Yağmurluk veya panço.

Küçük bir sırt çantası (yiyecek, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için)

Mevsime göre çakı, fener, gözlük, şapka, bere, eldiven, güneş kremi vs...

Yanınızda yeterli miktarda su bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giyisiler giyin. Kot giymeyin.


Fiyata Dahil Olanlar
Ulaşım
Rehberlik
Sabah ikramı
Öğle yemeği
Varsa milli park, ören yeri girişleri
KDV
İkramlar
Güleryüzlü kaliteli hizmet


Ulaşım
Minibüs veya Midibüs
Ulaşımda 16 kişilik VOLT veya 26 kişilik ISUZU ve MITSUBISHI araçlar kullanmaktayız. Araçlarımız yatar koltuklu ve klimalıdır.

Kapalı grup oluşturacaksanız grup sayınızın araçlarımızın koltuk kapasitesi olan 16 ve 26 sayıları veya katları şeklinde olmasına özen gösteriniz.


Yemek
Kahvaltı :2 adet açma, poğaça ve meyve suyu.

Öğle Yemeği: Genelde açık ateşte sucuk barbekü verilir. Yanında biber, salatalık, domates, mantar, turşu, helva, meyve, meyve suyu, gofret ikram edilir. Servisimiz doyurucudur.

Vejeteryan katılımcıların önceden bilgi vermesi gerekmektedir.


Rehber Bilgisi
Rehberlerimiz alanında tecrübeli dağ ve doğa rehberleridir. İlkyardım eğitimi almıştır.

Etkinlik / Tur Tipi
Yürüyüş / Trekking

Turda Gezilecek Yerler
Pürenli Yaylası ( Merkez, Düzce, Karadeniz Bölgesi ), Abant Gölü ( Mengen, Bolu, Karadeniz Bölgesi )

Tur Katılım Noktaları
İstanbul, İncirli Boyner, Bakırköy, İstanbul, 20 Kasım 2010 - 07:30
İstanbul, Taksim Akm Önü, Beyoğlu, İstanbul, 20 Kasım 2010 - 08:00
İstanbul, Kadıköy Evlendirme Dairesi, Kadıköy, İstanbul, 20 Kasım 2010 - 08:30


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 20 Kasım 2010 - 09:00
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 20 Kasım 2010 - 21:00
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 19 Kasım 2010 - 07:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 18 Kasım 2010 - 07:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.37 saniyede oluşturuldu ve
0.37
saniyede gösterildi