Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 7 Ekim 2010 - 06:00
Etkinlik  -  Gölcük, Kocaeli
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 38

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
Genellikle İzmit/Yuvacık-Yalova/Çınarcık-Düzce/Gölyaka mevkileri... Yılda sadece 4 haftasonu yapabileceğimiz bu turumuzda gidilecek yerleri mevsim şartları belirliyor.

Genel Etkinlik Bilgisi
Yeni bir parkur. Yürüyüş ortasından dere akan bir vadi içinde yapılıyor. Çoğunlukla dere kenarındaki patikadan yürünse de bazen dere içine girmek gerekebilir. Kıvrak olanlar ıslanmadan şelalenin yakınına kadar gidebilir. Ama dibine gitmek için ( ki asıl güzel yer orası ) mutlaka suya girmek gerekiyor. Zaten önemli değil bu parkur sıcak havalarda yapıyor.

Dönüşte Kestane toplayacağız. yanınızda getirdiğiniz çantaları toplama zamanı :)


Etkinlik Programı
DİKKAT: GİDİLECEK YERE GÖRE PROGRAM DEĞİŞMEKTEDİR. EYLÜL 15 DEN EKİM 15 E KADAR YAPILABİLİYOR.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN 02122450635

NÜZHETİYE ŞELALESİ:

Klasik Nüzhetiye şelalesi turumuza ek olarak Kestane toplama zamanını değerlendirebileceğimiz bu aktivitenin programı aşağıdadır:

İstanbul'dan saat 09.00'da ayrıldıktan sonra TEM yoluna giriyoruz. Yol üzerindeki bir dinlenme tesisinde mola verdikten sonra İzmit merkez Yuvacık Bahçecik yolu üzerinden Nüzhetiye sapağına varıyoruz. Buradan sonra virajlı ama asfalt yolu takip ederek Şelale Alabalık çiftliğine saat 10.00 civarında varıyoruz. Yürüyüşe başlayacağımız nokta burası. Son hazırlıkları tamamladıktan sonra patikaya girip 10 dakikalık bir yürüyüşten sonra dere ile buluşuyoruz. Bundan sonra ya dere kenarında ya da dere içinde yapılacak 1.5 saatlik yürüyüş bizleri bekliyor. Parkur üzerinde pekçok gölet ve küçük şelale var. Gittikçe daralan vadinin sonunda gürüldeyerek akan Nüzhetiye Şelalesinin manzarası muhteşem.. Şelalede biraz eğlenip fotoğraf çektikten sonra şelalenin yakınında öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından geri dönüş başlıyor. VE KESTANELER BURADA DEVREYE GİRİYOR. Birkaç hafta ağaçta kalan kestaneleri dökülen topraktan da toplamak mümkün. Yanımızda getirdiğimiz BEZ TORBALARI tıkabasa doldururken ücret ödemeden birşeylere sahip olma hissini doyasıya yaşıyoruz :) Sıkılana ve çantalarımız dolana kadar kestane topladıktan sonra Alabalık çiftliğine doğru dönüşe devam ediyoruz.

Alabalık çiftliğinin olduğu yerde bir şelale daha var. Bu orta büyüklükte bir şelale. Onun da fotoğrafladıktan sonra geri dönüş başlıyor. Eğer istenirse burada akşam yemeği yenebilir . Saat 16.00 - 17.00 civarı İstanbul'a hareket ediyoruz


Acente Notu
Katılımcı kesin kayıt yaptırdığı tura katılmayı her şartta kabul etmiş sayılır. Hava koşulları turun iptali için geçerli sebep değildir. Katılımcı kesin kayıt yaptırdığı turun ücretini ödemeyi taahhüt etmiş sayılır, tura katılmasa bile ödemeyi gerçekleştirir. 24 saatten az kalan sürelerdeki iptallerde hiçbir ödeme yapılmaz.

Önemli Notlar
Turlarımızın kayıtları tur dolana kadar devam etmektedir. Katılımcı sayımız sınırlı olduğundan rezervasyonlarınızı 1 hafta öncesinden yapmanızı öneririz.

Rezervasyonlarınızı tura gideceğiniz tarihten en az 5 gün öncesinden yaptırınız. Kapalı grup rezervasyonlarını en az 7 gün öncesinden yaptırın. Rezervasyonlarımız tur dolana kadar devam eder.


Yanında Getir
Bilekleri saran yürüyüş botu. Sert ve tırtıklı taban tercih edilmelidir. topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin

Yedek ayakkabı, çamaşır ve mevsime göre yedek giyim eşyası.

Yağmurluk veya panço.

Küçük bir sırt çantası (kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için)

Mevsime göre çakı, fener, gözlük, şapka, bere, eldiven, güneş kremi vs...

Yanınızda yeterli miktarda su bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giyisiler giyin. Kot giyinmeyin.

Dere parkurlarında sandalet giyilmemesini öneriyoruz. Çünkü, sandaletler parmakları korumadığı için ufak yaralanmalar olabiliyor. Bu parkurda bot veya eski bir spor ayakkabı giyebilirsiniz.

Katılımcılarımız doğa turlarının dinamiğinden dolayı kayıt yaptırdığı anda bazı riskleri kabul etmiş sayılır. Bu risklerin gerçekleşmesi durumunda acente herhangibir sorumluluk altına girmez. Ferdi kaza sigortası yaptırmanızı öneriyoruz.


Fiyata Dahil Olanlar
Ulaşım
Rehberlik
Sabah ikramı
Öğle yemeği
Varsa milli park, ören yeri girişleri
Güleryüzlü kaliteli hizmet


Ulaşım
Minibüs veya Midibüs
Ulaşımda 16 kişilik Volkswagen VOLT veya 26 kişilik ISUZU ve MITSUBISHI araçlar kullanmaktayız. Araçlarımız yatar koltuklu ve klimalıdır.

Kapalı grup oluşturacaksanız grup sayınızın araçlarımızın koltuk kapasitesi olan 16 ve 26 sayıları veya katları şeklinde olmasına özen gösteriniz.


Yemek
Kahvaltı: 2 poğaça yeteri kadar Meyve suyu.

Öğlen: Genelde açık ateşte sucuk barbekü verilir. Yanında biber, salatalık, domates, mantar, turşu, helva, meyve, meyve suyu, gofret ikram edilir.


Etkinlik / Tur Tipi
Eğlence, Yürüyüş / Trekking

Turda Gezilecek Yerler
Gölcük, Kocaeli ( Marmara Bölgesi )

Tur Katılım Noktaları
İstanbul, İncirli Boyner, Bakırköy, İstanbul, 9 Ekim 2010 - 06:30
İstanbul, Taksim Akm Önü, Beyoğlu, İstanbul, 9 Ekim 2010 - 07:00
İstanbul, Kadıköy Evlendirme Dairesi, Kadıköy, İstanbul, 9 Ekim 2010 - 07:30
İstanbul, E-5 Kozyatağı Carrefour Durağı, Kadıköy, İstanbul, 9 Ekim 2010 - 07:40


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 9 Ekim 2010 - 08:00
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 9 Ekim 2010 - 20:00
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 8 Ekim 2010 - 06:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 7 Ekim 2010 - 06:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.43 saniyede oluşturuldu ve
0.43
saniyede gösterildi