Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 29 Haziran 2012 - 06:00
Etkinlik  -  Çamlıhemşin, Rize
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 173

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
Bu turumuzda sizlere, Karadeniz'in el değmemiş yörelerini bütün yönleriyle tanıtmaya çalışacağız.

Genel Etkinlik Bilgisi
Boydan Boya Kaçkarlar Turu

Tur minibüs ile yapılacaktır.
6 gece tam pansiyon konaklama.

Gezilecek Yerler:
Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Çinçiva Köprüsü, Zilkale, Verçenik Yaylası, Tatos Gölleri, Çiçekli Yayla, Kale Köyü, Palovit Şelalesi, Amlakit Yaylası, Hazindağ Yaylası, Huser Yaylası, Avusor Yaylası, Kaçkar Yaylası, Altıparmak Dağları, Koç Düzü Yaylası, Ortaca Büyük Yayla, Nozona Yaylası, Eğrisu Yaylası, Komatti Yaylası, İsina, Rafting, Trabzon


Etkinlik Programı
1.GÜN: TRABZON, ÇAMLIHEMŞİN, FIRTINA VADİSİ, ÇİNÇİVA KEMER KÖPRÜSÜ, ÇAT KÖYÜ
Saat 09.00 da Trabzon Otobüs Terminali, 10.30 da Trabzon Havalimanı'nda buluşma ve hareket. Ulaşım aracımız ve rehberimiz çok önceden havalimanında olacak. Bu nedenle başka illerden daha önce gelenleri de karşılıyoruz. Çamlıhemşin'de İbo Dayı sizler için lezzetine doyamayacağınız yemekler hazırlamıştır. İbo Dayı seçicidir. Konuklarına asla kötü malzemeden yemek yapmaz. Etin, tereyağının, sebzenin ey iyisini seçer. Salatası, muhlaması, tatlıları, kendi mayaladığı yoğurdu dillere destandır. Yemek sonrası çay ikram etmeden bırakmaz sizleri. Bu sıcak ortamdan ayrılmak istemeyeceksiniz. Ama bizim daha çok işimiz var.
Öğle yemeğimizi yedikten sonra Fırtına Vadisi boyunca Çinçiva Kemer Köprüsü, Zilkale'yi göreceğiz. Bu günden sizi fazla zorlamak istemedik. Önümüzde zorlu yürüyüşler var. Yoldan geldiniz, diğer günlerdeki yürüyüşler için dinlenmenizi istedik. Bu yüzden doğruca Çat Köyü yakınlarındaki pansiyonumuza gidiyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra dileyenler orman içinde yürüyüş yapabilir, dileyenler fotoğraf çekebilir. Dileyenler de dinlenebilirler. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda. 
2.GÜN: VERÇENİK YAYLASI, TATOS GÖLLERİ, ÇİÇEKLİ YAYLA, KALE KÖYÜ
Yeterince dinlendiniz umarız. Sabah erken kalkıyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası Verçenik Dağı'nın hemen dibinde yer alan Verçenik Yaylası'na kadar aracımızla gidiyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik bir yolumuz var. Sıkılmayacağınızdan eminiz. Her döndüğümüz virajda farklı bir güzelliği keşfedeceksiniz. Şelaleler, çiçek dokusu ve Verçenik'ten kopup gelen dere hep sizlerle olacak. Yayla'da hazırlıklarımızı yapıp Tatos Gölleri'ne doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Göllere kadar hep çıkış. Ama rehberimiz deneyimli, sizleri fazla yormayacak bir eğimden çıkaracak. Ama çıktığınızda göreceğiniz görüntünün her şeye değdiğini göreceksiniz. El değmemiş bir doğa, göller ve dağın yamacından başlayarak insanı çıldırtan çiçek dokusu. Mevsimine göre değişir, ama haziran ve temmuz turlarımızda göllerdeki buzların bile daha yeni eriyeme başladığına şahit olabilirsiniz. Şimdi fotoğraf zamanı. Yeterince zamanınız var. Sırt çantalarınızdan kumanyalarınızı çıkarın ve göl, dağ, çiçek manzarası eşliğinde karnınızı doyurun. Ne yapalım buralara henüz restoran yapılmadı. Biz de kumanya ile yetinmek zorunda kaldık. Ekmek, peynir, domates, salatalık, biber, meyve suyu, helva ne çıkarsa torbadan şansınıza.
Yeterince dinlendik. Aynı yoldan geri dönmek yok. Çiçekli Yaylası'na inen güzel bir vadiye giriyoruz. Yerler çim, bundan sonrasında çıkış da yok. Çiçekli Yayla'ya inip aracımızla buluşuyoruz. Eh ! Ağanın eli tutulmaz, kaptanımız yıllardır bu dağlarda bizimle birlikte. Bir yorgunluk çayı demlemiştir bize. 
Aracımızla Kale Köyü'ne (Kale-i Bala) gidiyoruz. Kale'yi gezdikten sonra pansiyonumuza geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda.
ORTALAMA YÜRÜYÜŞ SÜRESİ : 6 SAAT, ÖĞLE YEMEĞİ: KUMANYA
3.GÜN: PALOVİT ŞELALESİ, AMLAKİT YAYLASI, HAZİNDAĞ YAYLASI, AYDER
Kahvaltı sonrası aracımızla Palovit Şelalesi'ne gidiyoruz. Şelaleyi gezdikten sonra aracımızla vadi içinde bir süre daha yol alacağız. Aracımızın son yanaştığı noktadan yürüyüşe başlıyoruz. Palovit Deresi, orman dokusu büyüleyici. Bir buçuk saat sonra Amlakit Yaylası'ndayız. Amlakit dokusu bozulmayan yaylalardan biri. Burada Ufuk Pansiyon'da öğle yemeğimizi aldıktan sonra Hazindağ Yaylası'na yürümeye başlıyorız. Zaman zaman taş döşeli antik patika orman içinden geçiyor. Hazindağ Yaylası bir sırt üstünde, yan yana inci gibi dizilmiş taş-ahşap karışımı evlerden oluşuyor. Yaylada bir süre dinlendikten sonra geçen sene onarılan eski Ayder-Hazindağ patikasından Ayder'e iniyoruz. Akşam Ayder'deyiz. Bu akşam horon dersi var. Ayder Ahşap Pansiyon işletmesini bizim arkadaşlar (Osman İsmailoğlu) aldı. Osman'ın bize iyi bakacağından eminiz. Bunca yıl bu dağların kahrını beraber çektik herhalde.
Önce yemek, sonra horon dersi, ardından horon var bu gece. 
Otelin tüm odalarında duş, wc, tv var. 
Sitesi yenilenecek, ancak siz yine de bir inceleyin deriz.

ORTALAMA YÜRÜYÜŞ SÜRESİ : 5 SAAT, ÖĞLE YEMEĞİ: UFUK PANSİYON'DA
4.GÜN: HUSER YAYLASI, AVUSOR YAYLASI,YUKARI KAÇKAR YAYLASI, ALTIPARMAK DAĞLARI
Kahvaltı sonrası aracımızla Huser Yaylası'na çıkıyoruz. Umarız hava açıktır. Havanın açık olduğu zamanlarda bu yayladan Kaçkarlar ve Karadeniz'i aynı anda görebilirsiniz. Muhteşem manzarayı izleyip Avusor Yaylası'na geçiyoruz. Yavaş bir tempoda yürüyüşümüz geçide kadar devam edecek. Geçide geldiğimizde yukarı ve aşağı Kaçkar yaylaları ve Altıparmak Dağları'nı göreceğiz. İnanılmaz güzellikte bir görüntü var. Bundan sonrası kolay. Altıparmak Dağları'nın dibinden geçerek bu gece konaklayacağımız pansiyonumuza geçiyoruz.
Pansiyonumuz dağlara bakıyor. Aşağıya doğru vadi Tar Deresi'ne çıkıyor. Pansiyona yerleşip bir süre dinleniyoruz. Güneş'i burada batırmanın keyfi doyumsuzdur. Pansiyonumuzun sahibi Mustafa Kuyumcu, hoş sohbeti ve güzel yemekleri ile güzel bir gece geçirmenizi sağlayacaktır. 
Bu gece eşyalarınız yanınızda olmayacak. Bu nedenle yanınıza; kişisel temizlik malzemeleri, yedek pantolon, çorap, tişört almanız lazım. 
ORTALAMA YÜRÜYÜŞ SÜRESİ : 5 SAAT, ÖĞLE YEMEĞİ: KUMANYA
Duş ve tuvaletler ortak kullanılmaktadır.
Dadala Pansiyon sitesini inceleyebilirsiniz.
http://dadalapansiyon.com/
5.GÜN: BALIKLIGÖL, TOPLUCA BÜYÜK YAYLA (DİDİ GOLA), DİDİZUĞA, KOÇ DÜZÜ YAYLASI
Kahvaltı sonrası güzel bir gün bizi bekliyor. Havanın açık olması için dua etmekten başka çaremiz yok. Önce biraz çıkış var. Ancak korkmayın kısa sürecek. Ardından Balıklı Gölü'ne iniyoruz. Göl kenarında bir süre dinlenip fotoğraf çektikten sonra Topluca Köyü Büyük Yayla'ya doğru kolay bir rotadan yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Yaylada dinlenip öğle yemeğimizi yedikten sonra düz sayılabilecek bir patikadan Koç Düzü Yaylası'nın yanında, içinde yüzen adaların bulunduğu göle (Didizuğa) ulaşıyoruz. Bir süre dinlenip fotoğraf çektikten sonra yayladaki pansiyonumuza yerleşiyoruz. Sonrası serbestsiniz. Her yer fotoğraf çekmek için malzeme dolu. İsteyenler 35-40 dakikalık bir yürüyüşle Samaile Tepesi'ne çıkıp görüntü izleyebilir ve fotoğraf çekebilirler. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda.
Bu gece de eşyalarınız yanınızda olmayacak.
Adalıgöl Pansiyon sitesini inceleyebilirsiniz.

ORTALAMA YÜRÜYÜŞ SÜRESİ : 5 SAAT, ÖĞLE YEMEĞİ: KUMANYA
6.GÜN: NOZONA YAYLASI, KOMATTİ YAYLASI
Kahvaltı sonrası kolay bir rotadan Nozona Yaylasına geçiyoruz. Sırttan görüntü muhteşem. Daha sonra Komatti Yaylası'na iniyoruz. Yürüyüş bu gün çok kolay. Siz güzelliklerin keyfini çıkarın.
Yayladaki pansiyonumuza yerleşip, öğle yemeğimizi yiyoruz. Daha sonra Eğrisu Yaylası'na doğru yürüyüş yapıyoruz. Yorulmadım diyorsanız hemen üstümüzde Golazena Yaylası var. Hava durumuna göre rehberimiz karar verecek ve sizin için en doğru olanı yapacaktır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Bu gece eşyalarınıza kavuşacaksınız.
ORTALAMA YÜRÜYÜŞ SÜRESİ : 5 SAAT, ÖĞLE YEMEĞİ: KOMATTİ SUNAY APART OTEL'DE
Her odada duş, wc
Komatti Sunay Apart Otel
7.GÜN: ÇAMLIHEMŞİN, RAFTİNG, TRABZON
Kahvaltı sonrası Komatti'den ayrılıyoruz. Çamlıhemşin'e yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası ineceğiz. Yol uzun ama zaman zaman fotoğraf için duracağız. Çopuni Şelalesi, İsina yolumuzun üzerinde. Yolculuğumuz boyunca fotoğraf için bolca malzeme var. 
Çamlıhemşin'de öğle yemeğimizi yedikten sonra dileyenlerle rafting yapmaya gidiyoruz. Rafting yapmak istemeyenler tesiste bekleyebilirler. rafting sonrası Trabzon'a hareket. Sizleri havalimanı ve otobüs terminalinden yolcu ediyoruz. Vedalaşmaya gerek yok, nasıl olsa seneye görüşürüz.


Önemli Notlar
DİĞER BİLGİLER
ULAŞIM VE BULUŞMA
Trabzon Havalimanı veya otobüs terminaline indiğinizde rehber arkadaşımız sizleri mutlaka bulacaktır. Gezi tarihinden önce sizleri karşılayacak arkadaşımızın telefon numarası verilecektir. Şayet tur başlangıcından bir gün önce gitmeyi düşünüyorsanız kayıt esnasında arkadaşlarımız kalabileceğiniz otel için rezervasyon yapmaktadırlar.
ANKARA-TRABZON-ANKARA
AnadoluJet'in saat 09.00 Ankara-Trabzon ve saat 20.45 teki Trabzon-Ankara uçuşları en uygun seçenekler. Uçuş süreniz yaklaşık bir saattir.
Kesin kayıt esnasında arkadaşlarımız sizlere ulaşım konusunda yardımcı olacaklardır. İsterseniz biletlerinizi biz alıyoruz.
Ankara'dan -Trabzon'a saat 20.00 de giden otobüslerde ayrı bir seçenek. Ancak otobüs ile gitmeyi düşünüyorsanız cumartesi günü hareket etmeniz gerektiğini unutmayınız. Çünkü turlarımız pazar günü başlamaktadır. Ayrıca iner inmez dönüş biletinizi de almanız gerekir. Dönüş gününüz cumartesidir. Dönüş için saat 18.00 den sonra hareket edecek otobüsleri tercih etmeniz gerekir. Ankara-Trabzon arası otobüsle yaklaşık 11 saat sürmektedir.
Yaz döneminde uçak kalkış saatlerinde değişiklikler olabilir.
Herhangi bir rötar durumunda arkadaşlarımız sizi bekleyecektir.
İSTANBUL-TRABZON-İSTANBUL
AnadoluJet'in İstanbul Atatürk Havalimanı-Trabzon, saat 07.00
Onurair İstanbul Atatürk Havalimanı-Trabzon saat 06.40 uçuşları en mantıklı seçenekler. Ancak Pegasus ve Sun Express' in de uçuşları var.
Dönüş için 20.05 deki AnadoluJet uçuşu en uygun seçenek.
Ayrıca İstanbul'dan Trabzon'a otobüsle de gidebilirsiniz. Biz önermiyoruz. Ama ben otobüsle yolculuk yapmayı seviyorum diyorsanız , ona da saygımız sonsuz.
İZMİR-TRABZON-İZMİR
AnadoluJet'in sabat 07.00 kalkışlı Ankara bağlantılı uçağı gidiş için en uygun seçenek. Trabzon'dan saat 20.05 de kalkan yine Ankara bağlantılı uçağı dönüş için uygun bir seçenek.
Biletinizi erken alırsanız ucuz bilet bulma şansınız yüksektir. Ancak uçuşa olan talebe göre, gün içerisinde bile fiyat değişikliği olabilmektedir. Yaz döneminde bölgeye yoğun talep olduğundan, geç yapılan rezervasyonlarda, ucuz bilet ve yer bulma şansı azalmaktadır.
Otobüs ile gelenleri Trabzon Otobüs Terminali'nden saat 09.00 da alıyoruz.
Bilet iptal ve iadelerinde havayolu kuruluşunun koşulları geçerlidir.
ARA ULAŞIMLAR
Turlarımızda yayla yolları için en uygun olan Ford Transit minibüslerini kullanıyoruz. Şoförlerimiz bölgeye hakim , yayla yollarını çok iyi bilen, deneyimli insanlardır.
YEMEK
Karadeniz'e gelen her insan yemek konusunda büyük bir beklenti içine girmektedir. Biz de mümkün olduğunca sizlere yöresel yemeklerden tattırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle akşam yemeklerinde bu isteğinizi karşılamaya çalışıyoruz.
Kahvaltılarda yöresel tereyağı ve peynir, zeytin, bal veya reçel, domates, salatalık her zaman bulabileceğiniz yiyecekler. Zaman zaman buna muhlama da ekleniyor. Hemşin, Çamlıhemşin bölgesinde muhlama yemeden dönülmez. Seveni çok, ama kimine de hitap etmediğini gördük.
Karadeniz'de yemeklerde genellikle tereyağı kullanıldığını da unutmayınız.
Öğle yemeklerinde kumanya vermek zorunda kalıyoruz. Yürüdüğümüz yerlerde herhangi bir tesis olmadığından ton balığı, domates, salatalık, peynir, ekmek, meyve suyu veya ekmek arası et, tavuk verebilmekteyiz. Ancak denk gelen günlerde zaman zaman mangal keyfi yaptığımız da oluyor.
DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER
Turlarımızda risk en aza indirilmiştir. Ama hiç risk olmadığını da söyleyemeyiz.
Her hangi bir hastalığınız varsa rehberimizi önceden uyarınız. Sürekli kullandığınız ilaçları tur süresince yetecek kadar yanınızda bulundurunuz.
Yürüyüş içeren turlarda rehberimizin uyarılarını dikkate alınız ve kendi başınıza hareket etmeyiniz.
PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ
Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimizin ikinci, hatta üçüncü planları mutlaka vardır.
HAVA KOŞULLARI
Yağmur ve sis olma olasılığı her zaman var. Zaman zaman soğuk olabileceği göz önüne alınarak malzeme getirilmelidir.
ALIŞVERİŞ
Turumuz Tam Pansiyon konaklamalıdır. Bu yüzden tur boyunca fazla paraya ihtiyacınız olmayacak. Ardeşen-Pazar-Rize-Trabzon'daki bankalardan para çekebilirsiniz. Ancak buralardan sadece gidiş ve dönüş günlerinde geçtiğimizi de unutmayınız.Yöresel ürünlerden almak istiyorsanız rehberlerimiz sizlere yer veya yerler önerecektir. Ama hiç bir personelimiz bu tür yerlerden herhangi bir menfaat temin etmeyi asla düşünmez.

Hizmet bedeli ve Kapsamı
-Hizmet bedeline: müze, ören yerleri giriş ücretleri, özel müze, kilise, camii, bölgede kullanılması gereken tekne, feribot, arabalı vapur, minibüs, midibüs ile araç otopark ücretleri dahildir.
-Daha önceden alınmış kullanım süresi geçerli olan "müzekart" sahipleri ile“Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge”gereği müze ve ören yerlerine ücretsiz girebileceklere 0 TL indirim uygulanır.
-Müzekart, müze ve ören yerlerinde ayrıca ücretlendirilen bölümler hariç olmak üzere tüm müze ve ören yerlerinde bir yıl boyunca geçerli olup yalnızca Türk vatandaşları tarafından kullanılabilir.
-Yanlış kimlik beyanından doğabilecek her türlü maddi ve manevi yükümlülük katılımcılara aittir. 
-Kullanılmayan hizmetlerin sonradan iadesi mümkün değildir.
-Tempo Tur’un yurt içi turlarında ekstra tur yoktur. Gidilecek bölgede görülmesi gereken yerler zaten programa dahil edilmiştir.

-Çocuk indirimleri, iki büyükle aynı odanın paylaşılması halinde geçerlidir.


Yanında Getir
GEREKLİ MALZEMELERİN LİSTESİ
Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli, sert tabanlı rahat bir yürüyüş botu. Zaman zaman taşlık, ıslak ve sert zeminlerde yürüyeceğimiz için spor ayakkabıları bu iş için kesinlikle uygun değildir. Spor ayakkabısı yerine kışlık botlarınız daha çok işinize yarar. Yağmurluk , aslında olanağınız varsa panço tercih etmenizi öneriyoruz. Kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, tozluk, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, anorak, polar(alt-üst) giysi, baton, küçük bir sırt çantası, terlik, alın lambası veya el feneri, bere, şapka, eldiven, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, mayo, havlu, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.
Islanan malzemelerimizi pansiyonların olanakları ölçüsünde kurutma şansımız var. Ancak ıslanan ayakkabıları kurutmak sorun olabilmektedir. Bu yüzden yanınızda akşamları giyebileceğiniz yedek ayakkabı olmalıdır. Çorap ve çamaşır her gün için bir tane düşünülmelidir. Fazlasının yük olacağını unutmayınız


Fiyata Dahil Olanlar
Trabzon'dan başlayarak tekrar Trabzon'a dönünceye kadar tüm ulaşımlar, pansiyonlarda konaklama (6), kahvaltılar (6), öğle yemekleri-kumanya(5), akşam yemekleri (6), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, müze ve ören yerleri giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV

Fiyata Dahil Olmayanlar
Ankara-Trabzon/ Ankara ulaşımı, ilk gün kahvaltı ve öğle yemeği, son gün öğle yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

Konaklama
1-ÇAT-TOŞİ PANSİYON: Duş ve wc ortak
2-AYDER AHŞAP PANSİYON
Tüm odalarda duş, wc
3-DADALA PANSİYON
Duş, wc ortak
4-ADALIGÖL PANSİYON
Duş, wc ortak
5-KOMATTİ SUNAY APART OTEL
Tüm odalarda duş, wc


Etkinlik / Tur Tipi
Kültür Gezisi, Rafting, Yürüyüş / Trekking

Turda Gezilecek Yerler
Çamlıhemşin, Rize ( Karadeniz Bölgesi ), Verçenik Yaylası ( Çamlıhemşin, Rize, Karadeniz Bölgesi ), Palovit Şelalesi ( Çamlıhemşin, Rize, Karadeniz Bölgesi ), Ayder ( Çamlıhemşin, Rize, Karadeniz Bölgesi )

Tur Katılım Noktaları
Trabzon, Trabzon Otobüs Terminali, 1 Temmuz 2012 - 09:30
Trabzon, Trabzon Havaalanı, 1 Temmuz 2012 - 10:30


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 1 Temmuz 2012 - 09:30
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 7 Temmuz 2012 - 20:00
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 1 Haziran 2012 - 06:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 29 Haziran 2012 - 06:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.41 saniyede oluşturuldu ve
0.41
saniyede gösterildi