Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 19 Nisan 2012 - 06:00
Etkinlik  -  Pamukkale
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 990

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
Yamaç Paraşütü Eğitimi

Genel Etkinlik Bilgisi
Yamaç Paraşütü Eğitimi (P1 - P2 Full Paket Eğitim Programı) 7 günlük ( ekstra + 2 gün) eğitim programında P1-Pilot , P2-Ground Pilot ve P2 İrtifa uçuşları eğitimleri bir arada verilmektedir. Full Paket Başlangıç eğitimlerimiz faaliyet takvimi doğrultusunda her ay düzenli olarak gerçekleşmektedir.

Katılımcı ve Eğitmen Sayıları: Eğitimlerimize katılımcı sayısı eğitimlerin kalitesi açısından max 12 kişi ile sınırlıdır. Eğitimlerimizde 3 eğitmen bulunmaktadır.

Uçuş Malzemesi: Başlangıç eğitimleri boyunca uçuş ekipmanları tarafımızdan ayarlanmaktadır. Katılımcıların herhangi bir ekipman almalarına ihtiyaç yoktur. Her kilo aralığı için ayrı metrekare ekipman kullanılmaktadır. Her ekipmanı maksimum 2 kişi kullanmaktadır. Faaliyet öncesi rezervasyonlar bu kilo aralıklarına göre alındığından erken rezervasyon yapmak avantajlıdır.

Ücrete dahil olanlar: Eğitim boyunca kullanılacak tüm ekipmanlar, faaliyet bölgesindeki ulaşımlar, eğitmenlerimiz tarafından yazılmış teorik kitap, eğitim sigortası ücrete dahildir.

Bölgedeki Ulaşımlar: Minibüs ile


Etkinlik Programı
1.Gün Sabah saat 08:00 gibi Pamukkale’de oluyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Güzel bir kahvaltı ettikten sonra faaliyetimiz ile ilgili bir video brifing alıyoruz. Servis aracımızla eğitim bölgemize hareket ediyoruz. Bölgeye ulaştıktan sonra ;
ilk olarak çalışma yapacağımız paraşütlerimizle tanışıyoruz. Eğitmenimiz bizlere paraşütün önemli noktalarını ve sıkça kullandığımız terimlerden bahsediyor, paraşütün yapısını özetliyor. Daha sonra kuşanıyoruz ve hafif eğimli zeminde yer çalışmasına başlıyoruz. Paraşüt üzerindeki kontrollerin büyük kısmını yer çalışması sırasında eğitmenlerimizin gözetimi ve yardımları ile öğreniyoruz. Belirgin yer reflekslerinden kurtulup uçuş hayatımız boyunca ihtiyacımız olacak uçuş reflekslerini ediniyoruz. O günün sonunda ise paraşütü yerde tamamen kontrol edebilir hale geliyoruz. Akşam otelimize dönüyor, duşumuzu alıyor, termal tesislerde yorgunluğumuzu sodalı sulara bırakıyoruz.

2. Gün İkinci gün aynı saatlerde tekrar eğitim bölgemize ulaşıyoruz. Hafif eğimli zeminde öğrenmiş olduğumuz ve kalkış esnasında bize yardımcı olacak kontrol çalışmalarını bir kere daha tekrarladıktan sonra ilk yükseltimize çıkıyoruz. Bu yükseltinin başlıca özelliği normal bir zamanda da rahatlıkla koşabileceğimiz türden bir yamaç olması ve yüksekliğinin çok az oluşudur. Buradan aynı yer çalışması yaparmış gibi kalkış çalışmalarımızı yapıyoruz. Eğim ve yükselti çok az olmasına rağmen paraşütün performansı sayesinde ayaklarımız biraz yerden kesiliyor. İlk kuş gibi uçma özlemimizi adaptasyon uçuşları ile biraz tatmin ediyoruz. Tüm gün çalışmalarımız devam ediyor. Akşama doğru artık “P1 Pilot” olmuşuzdur. Sonra yemek ve teorik ders.

3. Gün ve 4. Gün Geri kalan günlerdeki çalışmalarda tamamen eğitmen ve telsiz kontrollü olan kalkış uçuş ve iniş aşamaları artık yavaş yavaş kendi kontrollerimize geçmektedir. Çalışmaların bu son günü artık pilot adayları belirli hava limitlerinde tüm uçuş aşamalarını kendi başına gerçekleştirebilecek seviyeye ulaşmıştır. Artık P2 Ground pilot olarak otelimize döneriz. Teorik derslerimizi bitiririz . Ertesi gün Pamukkale Dinamit Tepe’de gerçekleştireceğimiz irtifa uçuşuna hazırlanıyor, iyi bir uyku çekip ertesi günkü heyecanlı ve keyifli uçuşa enerji topluyoruz..

5. Gün ve 6. Gün Sabah çok erken kalkıyoruz. Güzel bir kahvaltı ettikten sonra irtifa uçuş brifingimizi alıyoruz. İniş bölgesine gidiyoruz ve iniş bölgesinin oryantasyonunu gerçekleştiriyoruz. İniş bölgesini yürüyoruz. Çekinceli noktalar ve şekiller hakkında not alıyoruz. Öncelikli ve acil iniş noktalarını not alıyoruz. Bölge protokolünü tartışıyoruz. Kalkış pistinde eğitmenimiz uçuş öncesi bir brifing veriyor. Koşulları gözden geçiriyoruz. Herkes uçuş planı anlatıyor. Ve ilk uçuş için paraşütlerimizi yere seriyoruz. Eğitmenimizin telsiz komut yardımları ile kalkışımızı gerçekleştiriyoruz. İniş bölgesindeki eğitmenimizin komutları ile Amatör Pilot eğitim prosedürü içerisinde yer alan S dönüşler, 8 dönüşler, %25, %50 ve %75 fren konumlu uçuş görevlerimizi gerçekleştiriyoruz. İniş alanı olarak Hierapolis tarihi şehrinin giriş kısmında yer alan tarlaları kullanıyoruz. Yaklaşık 300 metre irtifası olan tepeden uçuş ve iniş görevlerinin tamamını başarılı şekilde uygulamak için yeterli sayıda uçuş yapıyoruz.

7. Gün Kahvaltı sonrası sabahın ilk ışıkları ile doğru kalkış pistine. Akşam üstüne kadar süren uçuşlarımıza öğle molası dışında devam ediyoruz. Uçuşlarımızı tamamladıktan sonra bavullarımızı toplayıp İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Sabah saat 9:00 gibi İstanbul’da oluyoruz. Ekstra iki Gün P2 Ground uçuşları hava koşullarından dolayı 7 gün içerisinde tamamlanamazsa çalışma iki gün daha Pamukkale bölgesinde uzatılabilir.. Ekstra (+2 gün) uzayan uçuş eğitimi için günlük 90 lira faaliyet ücreti alınır. I. Gün Faaliyet Programı
08:00 / 08:30 Bölgeye varış
09:30 Otele yerleşiş, Kahvaltı
10:00 Video Brifing
10:45 Faaliyet Bölgesine Hareket,
13:30 Öğle arası,
14:00 Faaliyete devam ediş,
18:00 Faaliyetin sonu
19:00 Yemek
20:30 Teorik Eğitim
21:30 Yapılan uçuşların video kritiği
II.-III. Gün Faaliyet Programı
07:00 Kalkış,
07:30 Kahvaltı,
08:15 Faaliyet Bölgesine Hareket,
08:30 Faaliyetin başlaması,
12:30 Öğle arası,
13:15 Faaliyete devam ediş,
18:00 Faaliyetin sonu
19:00 Yemek
20:30Teorik Eğitim
21:30 Yapılan uçuşların video kritiği
IV. Gün Faaliyet Programı
07:00 Kalkış,
07:30 Kahvaltı,
08:15 Faaliyet Bölgesine Hareket,
08:30 Faaliyetin başlaması,
12:30 Öğle arası,
13:15 Faaliyete devam ediş,
17:00 Faaliyetin sonu
18:00 Yemek
19:00 Video kritik V. Gün Faaliyet Programı
07:30 Kalkış ve kahvaltı
08:00 İniş alanı Brifingi
08:30 Dağa hareket
10:00 Uçuşların başlaması ( hava uygunsa ) ,
19:00 Günün sonu
20:30 Yemek
21:30 Yapılan uçuşların video kritiği
VI. Gün Faaliyet Programı
07:30 Kalkış ve kahvaltı
08:00 İniş alanı Brifingi
08:30 Dağa hareket
10:00 Uçuşların başlaması ( hava uygunsa ) ,
19:00 Günün sonu
20:30 Yemek
21:30 Yapılan uçuşların video kritiği
VII. Gün Faaliyet Programı
07:30 Kalkış,
07:45 Kahvaltı,
08:30 Dağa Hareket,
10:00 Uçuşların başlaması ( hava uygunsa )
19:00 Faaliyetin sonu
20:00 Yemek
21:30 İstanbul'a hareket


Gereksinimler
Bileği yüksek bot, parmaksız eldiven, sperli şapka, güneş kremi, eğitim sırasında rahatlıkla kullanabilecekleri türden eşofman veya pantolon, sweat shirt, mayo ve havlu, sezona uygun kıyafet, termos, 2 adet fotoğraf, cep telefonu kulaklığı ( blue tooth olmayan), cep telefonu kılıf ve ipi.

Önemli Notlar
Türkiye’nin Yamaç Paraşütü eğitimlerine hava koşulları bakımından en uygun bölgesidir. Bölgenin Termal kaynak suları sayesinde oluşan ılıman koşulları bu bölgede eğitim vermeyi yaz-kış olanaklı kılmaktadır. Tüm yurt genelinde oluşabilecek kötü hava koşullarının bölgeye etkisi bölgenin kendine has meteorolojik koşulları sayesinde çok az hissedilmektedir. Bu bölgede kötü hava koşullarından dolayı eğitimlerin aksaması çok nadir olur.

Eğitim tepelerinin yükseltileri 30 ila 60 mt. arasındadır. Eğitim uçuşları sırasında kullanılan yamaçların eğimi oldukça yumuşaktır ve bu katılımcılara ilk aşamalarda büyük kolaylık sağlamaktadır.

Eğitim uçuşları sırasında eğitim bölgesinde servis aracı kullanılmaktadır. Katılımcılar gerçekleştirdikleri uçuşlardan sonra iniş noktasında hazır bekleyen servis aracı ile tekrar kalkış noktasına çıkmaktadırlar. Bu sayede eğitimlerde verim yüksek tutulmaktadır.


Fiyata Dahil Olanlar
P1 - P2 Yamaç paraşütü Pilot Sertifikası, Eğitim boyunca kullanılacak tüm ekipmanlar, faaliyet bölgesindeki ulaşımlar, eğitmenlerimiz tarafından yazılmış teorik kitap,eğitim sigortası ücrete dahildir.

Fiyata Dahil Olmayanlar
Özetle; sizi bekleyen ekstra masraflar:

İstanbul– Denizli ulaşım tek gidiş (Pamukkale veya Anadolu otobüs firması)
55 TL

6 gece 2 kişilik odada kişi başı fiyatı +kahvaltı + öğlen sandviç + akşam yemeği (Pamukkale kasabası) ( 8 geceye uzama ihtimali vardır)
300 TL

Denizli - İstanbul ulaşım tek gidiş
55 TL


Konaklama
Pamukkale Konaklama Yeri hakkında (Belirtmiş olduğumuz fiyatlar sezonluktur)

Otel rezervasyonlarınızı firmamıza uygulanan indirimden faydalanabilmeniz içinAcentemiz gerçekleştirmektedir. Ödemeler tarafınızdan direk otele yapılmaktadır. Bölgedeki doluluk oranına göre konaklamamızı Pamukkale kasabasındaki Pamuksu HOTEL de gerçekleştirmekteyiz. Odalar sade ve temizdir. Her odada banyo-tuvalet, air condition, 24 saat sıcak su bulunmaktadır. Otelde açık havuz ve kapalı termal su bölümü vardır.


Etkinlik / Tur Tipi
Yamaç Paraşütü, Yamaç Paraşütü Kursu

Turda Gezilecek Yerler
Pamukkale ( Akköy, Denizli, Ege Bölgesi )

Tur Katılım Noktaları
İstanbul, Bölgeye Varış, Otele Yerleşme, 21 Nisan 2012 - 08:00


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 21 Nisan 2012 - 08:00
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 27 Nisan 2012 - 21:30
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 10 Nisan 2012 - 06:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 19 Nisan 2012 - 06:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.74 saniyede oluşturuldu ve
0.74
saniyede gösterildi