Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 27 Ekim 2010 - 06:55
Etkinlik  -  Hasankeyf
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 315

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
Nemrut, Harran, Urfa, Mardin ve Hasankeyf kültür gezisi

Genel Etkinlik Bilgisi
Medeniyetlere ev sahipliği yapmış topraklara, Nemrut, Harran, Urfa, Mardin ve Hasankeyf kültür turu.

Etkinlik Programı
Sunexpress 29.10.2010
İstanbul Sabiha Gökçen - Diyarbakır: Saat: 06:55

THY DÖNÜŞ 31 10 2010
Şanlıurfa - İstanbul Atatürk Saat: 22.05Servis araçlarımızla Saat 04:00 da Bakırköy İncirli Çarşı mağazası önü, 04:20 Mecidiyeköy Teknosa önü, 04:45 Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden yolcularımızı alarak ,Sabiha Gökçen Havaalanı'na transfer.

1.Gün 29 Ekim Cuma İstanbul'dan Hareket...(Diyarbakır, Ulu cami, Tarancı Müzesi, Hasankeyf, Midyat, Mardin)
Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Sunexpress'in saat 06:55'de kalkacak uçağı ile Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Diyarbakır Hava Limanında rehber ve kaptanımızla buluşup Panoramik Diyarbakır gezimizden sonra Hasankeyf'e geçiyoruz.
Kısa bir süre sonra sular altında kalacak olan, geleneksel yaşam ile tarihin iç içe geçtiği, kayaların içine oyulmuş evlerde yaşayan insanlarıyla olduğu kadar eşsiz manzaralarıyla da sizleri büyüleyecek olan Hasankeyf'in belki son ziyaretçileri olacaksınız.
Hasankeyf'İn ardından Kadim Süryani Cemaatinin önemli merkezlerinden olan ve görkemli yapılarıyla ünlü Midyat'a gidiyoruz. Midyat gezimizin ardından Mardin'e geçiyoruz.
Taşın ve inancın şiiri Mardin'i yakından tanımak için dar sokaklarda ve abbaralarda yapacağımız gezinin her anı ve göreceğiniz her yapı sizlere adeta açık hava müzesinde geziyormuş izlenimi verecek. Mardin'i ve uçsuz bucaksız Mezopotamya ovasını tepeden göreceğimiz zamanın üniversiteleri konumundaki Zinciriye Medresesi'nde aynı dine ait iki mezhebin inançlarını paylaştığı ve medrese felsefesinin en iyi örneğinin sunulduğu yapıda taş işçiliğinin inceliklerini görme imkânına sahip olacağız. Gezimiz yine çok güzel bir yapı olan ve Mardinlilerin Galatasaray Lisesine benzettikleri Kız Meslek Lisesi ziyaretiyle devam edecek. Daha sonra yine Mardin sokaklarını takip ederek Süryani cemaatinin diğer bir kilisesi olan ve ismini Hıristiyanlığın ilk yayılma dönemlerinde şehit edilen kırk kişiden alan Kırklar kilisesini geziyoruz. Buradaki görevlilerden Süryanilerle ilgili her türlü bilgiyi almak mümkün. Kilise gezimizin ardından Anadolu daki en muhteşem ve en büyük minareye sahip Ulu Cami yi görmek için sokaklardaki yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bugünkü son durağımız Süryani Kadim Cemaatinin Metropolitlik statüsündeki Deyrul Zafaran Manastırı. Burada Güneş Tapınağı, Mezarlık, Tıp Okulu, Meryem Ana kilisesi Vaftizhane bölümlerini görüyoruz. Ardından Konaklamak için otelimize gidiyoruz.
Konaklama Mardin

2 Gün 30 Ekim Cumartesi...(Harran, Harran Evleri Firdevs Camii, Şanlıurfa Urfa, Balıklıgöl, Halilurrahman Cami, Gümrük Han, Urfa Çarşısı)
Kahvaltı sonrası Urfa üzerinden Harran'a geçiyoruz Gap projesi ile kötü talihini yenen topraklardan fışkıran bereket ve binyıllardan bu yana bölgede yaşanmış hikayeler, tarihi kalıntılar sizleri büyüleyecek. Kervan yollarının kesiştiği kentin harabelerini, dünyada örneklerine ender rastlanan konik evlerini gezip Peygamberler Şehri Urfa'ya geri dönüyoruz. Şehir merkezinde restore edilmiş eski Urfa yapılarından oluşan Kültür Sitesi'ni, Balıklıgöl ve Anzilha Gölleri'ni, Halilürrahman, Hasanpaşa ve Rızvaniye Camilerini dolaşırken Urfa insanının sıcakkanlılığına ve misafirperverliğine de tanık olacaksınız. Geleneksel Urfa Çarşısı'ndan dostlarımıza hediye edebileceğimiz rengârenk Urfa bezleri, isot, kahve, mırra fincanı gibi hediyelerimizi alıyor, bu keyifli alışverişin sonunda tarihi Gümrük Han'da soluklanıyoruz. Akşam, Urfa yöresinde bir gelenek haline gelen sıra gecesi için organizasyon yapılıyor.
Konaklama: Şanlıurfa

3.Gün 31 Ekim Pazar...(Atatürk Barajı, Karakuş Tümülüssü, Cendere Köprüsü, Arsemia, Nemrut Dağı)
Sabah kahvaltı sonrası Atatürk Barajına hareket ediyoruz. Dünyanın 4. büyük barajı olan ve tüm bölgeye hem istihdam sağlayan hem de bereket dağıtan proje hakkında alacağımız bilgilerden sonra Kahta'ya geçiyoruz. Baraj gölü kıyısında alınacak öğle yemeği sonrasında aracımızla tarihte 1800 yıl kayıp kalmış ve tesadüfen gün yüzüne çıkarılmış bir uygarlığın izlerini sürmek için Nemrut Dağı'na hareket ediyoruz.
İlk durağımız Komegene Krallığının kadınlarının gömülü olduğu Karakuş tümülüsü ile gezimize başlıyoruz. Daha sonra Roma döneminde yapılmış stratejik açıdan çok önemli olan ve 2000 yıllık geçmişiyle hala tüm ihtişamıyla ayakta duran Cendere Köprüsü'nün güzelliği dışında hikayesi de sizleri şaşırtacak. Yine Komagene krallığının yazlık başkenti olan Arsemia ören yerini ve buradaki kayaya oyulmuş 238 satırlık Gerekçe yazıtı görüp, bütün bu kompozisyonu tamamlayacak olan Nemrut Dağı'ndaki Antiochos'un mezarına doğru yola çıkıyoruz. Ankar Dağlarının 2150 m lik zirvesinde tamamı el yapımı ve yığma taşlardan oluşturulmuş aynı zamanda dünyada açılamamış tek mezar olan bu yapının devasa heykelleri ve mitolojik tanrı figürleri karşısında etkilenmemek mümkün değil.
Buradaki gezimizin ardından İstanbul'a dönmek için Şanlıurfa' GAP Havaalanı'na hareket ediyoruz. Başka gezilerde görüşmek dileğiyle sizleri 22:05'de hareket eden THY uçağı ile Atatürk Havaalanına uğurluyoruz.

Önemli Not:Tur tarihlerinde konaklanacak bölgelerde ve otellerde yoğunluk nedeniyle acentamız aynı kategoride başka otellerde rezervasyon yapabilir.


Yanında Getir
- Rahat bir yürüyüş ayakkabısı
- Yağmurluk, Polar, Eldiven ve başlık (Minibüsten indikten sonra yaklaşık 600 metre patika yoldan yürüyerek varacağımız Nemrut Dağı 2150 Metre yüksekte olduğundan her daim soğuk ve rüzgarlı olabiliyor.)
- Yürüyüş esnasında sık kullanacağınız malzemeleriniz koyacağınız küçük bir sırt çantası
- Güneş gözlüğü
- Şapka
- Fotoğraf Makinesi


Fiyata Dahil Olanlar
Uçakla gidiş - dönüş, Tüm çevre gezileri, 2 gece yarım pansiyon konaklama, 2 sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, ara ulaşımlar

Fiyata Dahil Olmayanlar
dışındaki yemekler, Sıra Gecesi (yaklaşık 30 YTL), otellerde alınan ekstralar

NOT:Müze, Örenyeri girişi, Seyahat Sigortası ve Rehberlik ücreti: Tam 60 TL - 17 yaş ve altı ile müze kartı olan konuklarımız için 50.-TL dir. Konuklarımız söz konusu bu bedelleri araçta rehbere ödeyeceklerdir.


Konaklama
Önemli Not:Tur tarihlerinde konaklanacak bölgelerde ve otellerde yoğunluk nedeniyle acentamız aynı kategoride başka otellerde rezervasyon yapabilir.

Ulaşım
Ana ulaşım uçak ile yapılmaktadır.


Ara ulaşımda üç sınıf araç kullanmaktayız.Araçlarımız turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış klimalı yatar koltuklu araçlardır.
1-Otobüs 45 kişilik Mercedes 403, Safir veya Man
2-Midibus 27 Kişilik ısuzu Turkuaz
3-17 kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter


Yemek
- Yöredeki yemekler genellikle et ağırlıklıdır.Otellerde alacağımız yemekler kahvaltılar açık büfe olup akşam yemekleri set mönüdür.
- Öğle yemekleri programa göre bazen serbest bezende set mönü olabiliyor. Serbest olduğu durumlarda rehberinizin önerilerine kulak vermenizi öneririz.
- Hassas bir mideye sahipseniz yemeklerde yediklerinize daha dikkat etmelisiniz. Kullandığınız ilaç varsa yanınızda bulundurunuz.
- Açık su ve yiyeceklerden uzak durunuz.


Etkinlik / Tur Tipi
Fotoğraf Gezisi, Kültür Gezisi

Turda Gezilecek Yerler
Hasankeyf ( Batman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ), Nemrut Dağı ( Kahta, Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ), Harran, Diyarbakır ( Şanlıurfa, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ), Merkez, Mardin ( Güneydoğu Anadolu Bölgesi ), Midyat, Mardin ( Güneydoğu Anadolu Bölgesi ), Merkez, Diyarbakır ( Güneydoğu Anadolu Bölgesi ), Arsemia ( Kahta, Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ), Karakuş Tümülüsü ( Kahta, Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi )

Tur Katılım Noktaları
İstanbul, İncirli Boyner, Bakırköy, İstanbul, 29 Ekim 2010 - 04:00
İstanbul, Mecidiyeköy Teknosa önü, 29 Ekim 2010 - 04:20
İstanbul, Kadıköy Evlendirme Dairesi, Kadıköy, İstanbul, 29 Ekim 2010 - 04:45
İstanbul, Sabiha Gökçen Havaalanı, 29 Ekim 2010 - 06:55
Diyarbakır, Diyarbakır Havaalanı, 29 Ekim 2010 - 08:25


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 29 Ekim 2010 - 06:55
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 31 Ekim 2010 - 23:05
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 27 Ekim 2010 - 06:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 27 Ekim 2010 - 06:55


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.48 saniyede oluşturuldu ve
0.48
saniyede gösterildi