Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 7 Ekim 2011 - 06:00
Etkinlik  -  Ormanlı
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 108

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
İstanbul'dan 100 km uzaklıktadır. Hem çok güvenli hem de çok keyifli bir bölge olan Ormanlı' da sadece 30 - 40 metre yükseklikten kalkılır, maksimum 100 metreye kadar çıkılır.

Genel Etkinlik Bilgisi
Ormanlı Bolgesi: Istanbul'dan 100 km uzakliktadir. Hem cok guvenli hem de cok keyifli bir bolge olan Ormanli' da sadece 30 - 40 metre yukseklikten kalkilir, maksimum 100 metreye kadar cikilir. Ormanli' da uygun kosullarda esen dinamik ruzgarlar sayesinde 15 km.lik bir sirt takip edilerek 20 ila 30 dakikalik ucuslar gerceklestirilir. Bu bolgede inislerimiz kalkis yaptigimiz tepeye olur.

Etkinlik Programı
Ormanlı Köyü İstanbul şehir merkezine 100 km veya 1,5 saat mesafe uzaklıkta Karadeniz kıyısında yer alan uzun ve geniş bir kumsala sahip şirin bir beldedir. Kumsalın arkasında denizi karşılayan ve kilometrelerce uzunlukta kum, yumuşak toprak ve yeşilliklerle kaplı yüksekliği 30-100 metre arasında değişen bir yamaç yer almaktadır. Yirmi kilometrenin üzerinde kuzeydoğulu ?Poyraz- rüzgarlar yamaca dik eserek sırt boyunca dinamik rüzgar kaldırıcıları oluşturarak pilotlara saatlerce sürebilen keyifli ve stabil uçuşlar sunar. İstanbullu yamaç paraşütü pilotları tarafından 1998 yılında keşfedilen Ormanlı uçuş bölgesi bu tarihten itibaren son derece popüler bir uçuş bölgesi olmuştur. Bu popülerliğin başlıca sebepleri ; uçuşlar 30-150 metre gibi alçak irtifada yapıldığı için pilot veya yolcunun uçma duygusunu son derece net hissetmesi ve oluşan dinamik rüzgar kaldırıcıları sayesinde kalkış noktasının aynı zamanda gayet rahat bir iniş alanı olmasındandır. Dolayısıyla yeni bir uçuş için yeniden transfer gerektirmemektedir.

Gereksinimler
Fotoğraf makinesi,
Bileği yüksek bot,
Cep telefonu kılıf ve ipi.


Acente Notu
Bilgilendirme :
Guncel kayitlarinizi Tandem adaylari arasina dahil ederiz. Çarsamba gunleri, hava kosulları ile ilgili tahminler alindiktan sonra, Persembe gunu tandem adaylarimizi e-mail ile bilgilendiririz.


Önemli Notlar
Eger servis aracimız ile bolgeye gelecekseniz servis hareket saatinde Taksim AKM onunde sizinle bulusuruz. Kendi imkanlariniz ile bolgeye gelecekseniz bolgenin tarifini veya koordinatlarini size iletiriz. Bolgede olmaniz gereken saat o gunku hava kosullarina ve ucus siraniza gore operasyon bolumumuz tarafindan size soylenecektir.

Yaninizda getirmeniz gerekenler, herhangi bir trekking faaliyeti sirasinda rahat kullanabileceginiz bir kiyafet ve ayakkabi olmalidir.

Kumsalın arkasında denizi karşılayan ve kilometrelerce uzunlukta kum, yumuşak toprak ve yeşilliklerle kaplı yüksekliği 30-100 metre arasında değişen bir yamaç yer almaktadır. Yirmi kilometrenin üzerinde kuzeydoğulu ?Poyraz- rüzgarlar yamaca dik eserek sırt boyunca dinamik rüzgar kaldırıcıları oluşturarak pilotlara saatlerce sürebilen keyifli ve stabil uçuşlar sunar. İstanbullu yamaç paraşütü pilotları tarafından 1998 yılında keşfedilen Ormanlı uçuş bölgesi bu tarihten itibaren son derece popüler bir uçuş bölgesi olmuştur. Bu popülerliğin başlıca sebepleri ; uçuşlar 30-150 metre gibi alçak irtifada yapıldığı için pilot veya yolcunun uçma duygusunu son derece net hissetmesi ve oluşan dinamik rüzgar kaldırıcıları sayesinde kalkış noktasının aynı zamanda gayet rahat bir iniş alanı olmasındandır. Dolayısıyla yeni bir uçuş için yeniden transfer gerektirmemektedir.


Fiyata Dahil Olanlar
Eğitmenlerle yapılacak 1 Uçuş,

Fiyata Dahil Olmayanlar
Bölgeye Ulaşım,

Ormanlı Bölgesine Servis İsteyenler için Fiyat: 50 TL'dir.


Etkinlik / Tur Tipi
Eğlence, Yamaç Paraşütü, Yamaç Paraşütü Kursu

Turda Gezilecek Yerler
Ormanlı ( Çatalca, İstanbul, Marmara Bölgesi )

Tur Katılım Noktaları
İstanbul, Ormanlı'da Buluşma, 8 Ekim 2011 - 08:00


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 8 Ekim 2011 - 08:00
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 8 Ekim 2011 - 17:00
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 5 Ekim 2011 - 06:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 7 Ekim 2011 - 06:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.91 saniyede oluşturuldu ve
0.91
saniyede gösterildi