Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 29 Aralık 2010 - 21:00
Etkinlik  -  İğneada
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 187

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
Orman ve deniz arasında kalmış bir cennette kim bulunmak istemez ki? Önü uçsuz bucaksız Karadeniz ve arkası da Istranca dağları ve ormanı ile çevrili şirin bir belde olan İĞNEADA'da denize sıfır resort otelde yeni yıla girmek için harika bir fırsat!

Genel Etkinlik Bilgisi
Otelin Yılbaşı gecesinde 31 Aralık'ta Yeşim Salkım ve 01 Ocak Nalan sahne alacaktır.

Etkinlik Programı
1. Gün Cuma
15:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi;
15:30 Taksim AKM;
16:00 İncirli Ömür Plaza önünden hareket ediyoruz Çerkezköy, Saray güzergahını takip edeceğimiz 240 kilometrelik yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürüyor. Odalara yerleştikten sonra yılbaşı balosu için hazırlanıyoruz. Hep birlikte yeni yılı karşılıyoruz.

2.gün Cumartesi
Geç saatlerde alacağımız kahvaltının ardından dileyenlerle Bulgaristan sınırındaki beğendik köyünü geziyoruz. Öğle saatlerinnden sonra Gezimizin ikinci durağı Dupnisa mağrası
Dupnisa mağara sistemi, Istranca Dağları'nın derin vadilerle yarıldığı Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere köyü yakınlarında bulunuyor.İkinci Jeolojik Zaman'a ait, yaklaşık 180 milyon yıl önce oluşmuş mermerler içerisinde gelişen mağaralar, birbirine bağlı iki kat ve üç mağaradan oluşuyor. Dupnisa mağrasının gezdikten sonra İğneada'ya hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Öğleden sonraki durağımız Beğendik köyü, burada uçsuz bucaksız sahillerde denize girme imkanımız var, Beğendik köyü Türkiye'nin Karadeniz'de en batı ucu. Bir "Son Sığınak". Birde hikayaesi var bu köyün,kimilerine göre Atatürk, kimilerine göre İsmet Paşanın adının geçtiği söylenir... hemen kumsalın bitişinde, Rezve Deresi'nin karşı tarafındaki tepede kurulu olan, Bulgaristan'a ait bakımlı Rezova köyünü görünce bu durumdan rahatsız olur. Çünkü şimdiki yerine göre daha aşağıda kurulu olan köy yıkık dökük, perişalıktır. Köyün Bulgaristan'ı gören tepeye taşınıp, imrenilesi bir köy haline getirilmesini emreder. Seneler sonra sınır karakolunu ziyarete geldiği bir gün, köyü de ziyaret eden paşaya muhtar kendini tutamayarak sorar : - Beğendiniz mi Paşam ? Paşanın cevabı köyün şimdiki adının da kaynağıdır. - Pek ala ! Beğendik, beğendik...Plaj keyfinin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam olmadan Dünya'nın ender ekosistemlerinden olan Longoz ormanlarını ve göllerini geziyoruz. Longoz Ormanları; Karadeniz sahili boyunca Yıldız (ıstranca) Dağlarından Karadeniz?e doğru akan dereler, denize ulaşmadan göllerde ve bu göllerin bataklık alanlarında son bulur. Ancak önlerindeki kumul barikatı nedeniyle denizle irtibatları kesilen göl ve bataklıklar, ilkbaharda fazla gelen sularla şişerek geriye doğru taşar ve düz araziyi kaplarlar. Bu taşkın alanlar Longoz (su basar) alanlarını ve birbirinden farklı deniz, göl ve orman ekosistemlerini oluştururlar. Her mevsimde taban suyu seviyesi oldukça yüksek, organik madde bakımından zengin olan bu asidik topraklar, üzerinde gelişen ormanları tropikal ormanlara benzer bir şekilde süsleyerek, biyolojik zenginliği arttırmaktadır.

3. Gün Pazar Kıyıköy
Sabah kahvaltısının ardından dönüş yolundaki Kıyıköy'e gidiyoruz. Karadeniz kıyısındaki bu kasabanın etrafı ormanlarla çevrili olup Pabuçdere ve Kazandere dereleri de Karadeniz'e bu kasabadan dökülmektedir. Yöre halkının geçim kaynağı balıkçılık ve ormancılıktır. Dünyanın en eski taş oyma manastırlarından Aya Nikola Manastırı burada bulunmakta. Kıyıköy'deki panoramik gezimizin ardından turumuzdaki son fotoğraflarımızı çekip, İstanbul'a dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam 20:30 gibi sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz.


Fiyata Dahil Olanlar
Bütün ulaşımlar, 2 kahvaltı, 2 akşam yemeği (Yılbaşı balosu), 2 gece konaklama dahildir.

Fiyata Dahil Olmayanlar
Seyahat sigortası, Rehberlik, Müze ve Ören yeri ücretleri: Tam 25 TL. Konuklarımız söz konusu bu bedelleri araçta rehbere ödeyeceklerdir.

Konaklama
İĞNEADA RESORT HOTEL / SPA http://www.igneadaresort.com
Otelin Yılbaşı gecesinde 31 Aralık'ta Yeşim Salkım ve 01 Ocak Nalan sahne alacaktır

İğneada merkezi deniz kenarında.

Odalarda Klima ,Banyo - WC, Tv, Telefon


Etkinlik / Tur Tipi
Fotoğraf Gezisi, Spa / Kaplıca, Yürüyüş / Trekking

Turda Gezilecek Yerler
İğneada ( Pınarhisar, Kırklareli, Marmara Bölgesi ), Dupnisa Mağarası ( Demirköy, Kırklareli, Marmara Bölgesi ), Kıyıköy ( Demirköy, Kırklareli, Marmara Bölgesi )

Tur Katılım Noktaları
İstanbul, Kadıköy Evlendirme Dairesi, 31 Aralık 2010 - 16:00
İstanbul, Taksim Akm Önü, Beyoğlu, İstanbul, 31 Aralık 2010 - 16:30
İstanbul, Bakırköy İncirli Ömür, 31 Aralık 2010 - 17:00


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 31 Aralık 2010 - 16:00
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 2 Ocak 2011 - 21:00
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 29 Aralık 2010 - 21:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 29 Aralık 2010 - 21:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.57 saniyede oluşturuldu ve
0.58
saniyede gösterildi