Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 28 Ekim 2011 - 06:00
Etkinlik  -  Nairobi
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 3516

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
Yurtdışı Turları - Yurtdışı Turu - Kenya Tanzanya Safari ve Zanzibar Adası

Genel Etkinlik Bilgisi
Gidilebilecek en iyi mevsimde, muhteşem bir iklime ve doğa manzarasına sahip ekvator bölgesinde ki, dünyanın en önemli eko sistemlerinden biri olarak kabul edilen Kenya'da, meşhur Big Five -aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedan - gibi canlıların yanı sıra geleneklerini bugüne kadar korumuş Masai Mara kabilelerinin yaşamlarını göreceksiniz. Eşsiz safari imkanları sunan ve yüzlerce rengin bir arada olduğu bir ülke olan Kenya'dan, bir gün biyografinizi yazarsanız mutlaka yer vereceğiniz anılarla dolu bir şekilde döneceksiniz.

Programda belirtilen tüm çevre gezileri fiyata dahildir.

GEZİLECEK YERLER
Kenya Tanzanya turu 2012
Nairobi, Amboseli Milli Parkı, Arusha, Ngorongoro, Serengeti Milli Parkı, Manyara Gölü Milli Parkı, Zanzibar adası, Dar Es Salaam


Etkinlik Programı
1.Gün: Ankara, İstanbul, Nairobi
Saat 13:30'da buluşarak, otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması.
Saat 16:00 TK 2153 sefer sayılı uçak ile Ankara'dan hareket.
Saat 17:05 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla birlikte dış hatlar terminalinde buluşma
Saat 18:35 TK 607 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Kenya'nın başkenti Nairobi'ye hareket.
2.Gün Nairobi
Saat 02:10 Kenya'nın başkenti Nairobi'ye varış. Gümrük işlemleri ardından otelimize yerleşme ve dinlenme. Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Nairobi'de yapacağımız şehir turunda; Kenyatta International Konferans Merkezi ( KICC) Gökdeleni'nin tepesinden şehri görüyor, Nairobi Marketi geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel lokantada aldıktan sonra Ulusal Müze ve Yılan Çiftliğini geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Nairobi'de otelde.
3.Gün:Nairobi
Kahvaltı sonrası Nairobi'de yapacağımız şehir turunda; Zürafa Merkezi, Karen Blixen Müzesi ve Kenya kültürel Bomas Köyü gezilecektir. Öğle yemeğimizi lokal restoranda alıyoruz. Akşam yemeğini ise Kenya'nın en meşhur restoranlarından Carnivore Restoran'da alıyoruz. Konaklama Nairobi'de otelde.
4.Gün: Nairobi, Amboseli, Arusha
Sabah erken kahvaltı sonrası Nairobi'den ayrılıyoruz. Kilimanjaro dağı yakınlarındaki Amboseli Milli parkında yapacağımız turda doğal yaşamları içerisinde fil ve diğer hayvanları izleme imkanı. Öğle yemeği sonrası Kenya'nın Namanga sınır kapısından kara yolculuğu ile Tanzanya'ya geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tanzanya'nın Arusha şehrindeki otelimizde.
5.Gün: Arusha, Manyara Gölü Milli Parkı
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası kartal, yalıçapkını, beyaz pelikan, sarı gagalı leylek, akbaba, şahin gibi 300'den fazla çeşitli, yırtıcı ve göçmen kuşların yaşam bölgesi olan Manyara Milli Parkı'nda geziyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak yaptıktan sonra Alman sömürge kolonileri döneminde önemli bir yerleşim yeri ve kahve üretim merkezi olan Karatu bölgesinden geçerek, yüzlerce kuş çeşidi, bufalo, fil, babun gibi hayvanların yaşam alanı olan Ngorongoro Kuzey Ormanları bölgesindeki Safari Lodge'da konaklama.
6.Gün: Manyara, Serengeti Milli Parkı
Safari Lodge'da alacağımız kahvaltı sonrası, Serengeti Milli Parkı'na gidiyoruz. 3 milyon civarı hayvanın doğal yaşamları içerisinde gözlenebildiği; 14,763 km2'lik Milli Park içerisinde, antilop sürüleri, Afrika geyiği, kaya antilobu, zebra, ceylan, aslan, impala, leopar, çita, sırtlan ve benzeri diğer büyük memeliler; gergedan, zürafa, fil ve suaygırı görme imkanı bulunmaktadır. Serengeti Milli Parkı içerisinde; belgesellerin çekildiği, kitapların yazıldığı, vahşi yaşamın en doğal hali ile izlenebileceği alanlarda; tam gün safari gezisi yaparak Afrika'nın doğası ve vahşi yaşamını görüyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Serengeti Milli Parkı içerisinde Safari Lodge'da.
7.Gün: Serengeti Milli Parkı, Ngorongoro
Safari Lodge'da alacağımız kahvaltı sonrası, Serengeti Milli Parkı'nın bir parçası olan Ngorongoro Doğal Vahşi Yaşam Koruma Alanı'na giderek, öğle yemeğimizi piknik olarak yapıyoruz. Ngorongoro Afrika'da vahşi hayvanların yaşam alanı olmasının yanı sıra 8.300 km2 lik alan içerisindeki dağlar, göller, ormanlar ile Afrika'nın en güzel bölgelerinden birisidir. Akşam yemeği ve konaklama Ngorongoro koruma alanı içerisinde Safari Lodge'da.
8.Gün: Ngorongoro, Masai Boma, Arusha, Zanzibar
Safari Lodge'da alacağımız kahvaltı sonrası, safari gezimiz bitmeden önce Afrika'nın yerli kabilelerinden Masai Boma köy ziyareti yaparak yerli halk ile tanışıyoruz. Öğlen Arusha'da yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası havalimanına transfer ve iç hat uçuşu ile Arusha'dan; Tanzanya'ya bağlı özerk bölgenin en meşhur tropik adası Zanzibar'a uçuş. Akşam yemeği ve konaklama Zanzibar'da otelde.
9.Gün: Zanzibar
Sabah kahvaltı sonrası Zanzibar'da dinlenme, denize girme, güneşlenme için serbest zaman. Dileyenler rehberimiz eşliğinde Zanzibar tropik adasında ekstra gezilere de katılabilirler ( Zanzibar adasında su sporları veya çevre gezileri rehberimiz tarafından grubun isteklerine göre ekstra yapılacaktır). Öğle, akşam yemeği ve konaklama Zanzibar'da otelde.
10.Gün: Zanzibar
Sabah kahvaltı sonrası Zanzibar'da dinlenme, denize girme, güneşlenme için serbest zaman. Dileyenler rehberimiz eşliğinde Zanzibar tropik adasında ekstra gezilere de katılabilirler (Zanzibar adasında su sporları veya çevre gezileri rehberimiz tarafından grubun isteklerine göre ekstra yapılacaktır) . Öğle, akşam yemeği ve konaklama Zanzibar'da otelde.
11.Gün: Zanzibar, Dar Es Salaam
Sabah kahvaltı sonrası Zanzibar'da öğlene kadar serbest zaman. Öğle yemeği sonrası Zanzibar limanına transfer ve feribot ile Tanzanya'nın başkenti Dar Es Salaam'a hareket. Otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama Dar Es Salaam'da otelde.
12.Gün: Dar Es Salaam
Sabah kahvaltı Tanzanya'nın başkenti Dar Es Salaam'da yapacağımız şehir turunda Mnazi Moja Parkı, Village Müzesi, Tinganga Pazarı, Mwenge oymacılar pazarı ve Ulusal Müze gezilecektir. Öğle yemeği lokal restoranda, akşam yemeği ve konaklama Dar Es Salaam'da otelde. (gece valizlerin hazırlanması)
13.Gün: Dar Es Salaam, İstanbul, Ankara
Saat 02:00 havaalanına transfer.Saat 04:45 THY'nin TK 604 sefer sayılı uçuşu ile Dar Es Salaam'dan İstanbul'a hareket.
12:10 Atatürk Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
14:10 TK 2152 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
15:15 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış ve transferler.


Gereksinimler
Kazak, anorak, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Önemli Notlar
VİZE DURUMU
-Kenya vizesi :
50 $ sınırdan yolcular kendileri alacaktır (Yeşil pasaport sahipleri vize ücreti ödemeden 2 adet fotoğraf ile vize alabilir)
-Tanzanya vizesi:
50 $ sınırdan yolcular kendileri alacaktır
Pasaport süresi: Tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay olmalıdır.

Kenya Gezisi için
YOLCULUĞA ÇIKMADAN ÖNCE LÜTFEN SEYAHAT SAĞLIĞI SAYFASINI OKUYUNUZ VE GEREKLİ AŞILARI YAPTIRINIZ.
http://www.hssgm.gov.tr/seyahat/ulkeler_listesi/kenya.aspx


Fiyata Dahil Olanlar
Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
THY ile Ankara / İstanbul / Nairobi ve Dar Es Salaam/İstanbul/ Ankara arası ekonomi sınıfı uçuş
Thy ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 € Dahil
Tüm havalimanı transferleri
Arusha - Zanzibar iç hat uçuşu
Zanzibar - Dar Es Salaam arası feribot ile ulaşım
Milli parklarda Safari Lodge'da ve şehirlerde 4* otellerde 11 gece konaklama
Tur boyunca özel minibüs ve 4x4 safari arazi araçları ile ulaşımlar
Programda belirtilen tüm şehir turları
Programda belirtilen tüm müze giriş ücretleri
Programda belirtilen tüm Milli Park ücretleri
Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri,
HAVALİMANI VERGİLERİ
SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ POLİÇESİ.
Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
20 Kg. bagaj taşımacılığı
KDV


Fiyata Dahil Olmayanlar
15 TL Yurt Dışı Çıkış Vergisi pulu (Acentamızdan temin edebilirsiniz)
Kenya vizesi vizesi 50 $ sınırdan yolcular kendileri alacaktır
Tanzanya vizesi vizesi 50 $ sınırdan yolcular kendileri alacaktır
Bahşişler ( Kenya-Tanzanya turlarında; grup adına dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişibaşı 35 ? veya 50 USD toplamaktadır / katılım zorunludur)
Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
NOT: Arusha - Zanzibar uçuşu en düşük ücretten hesaplanarak gezi ücretine dahil edilmiştir. Kayıt esnasında bu uçuşun ücretinin artma durumundaki fiyat değişikliğini; acenta geziye katılan kişilere yansıtacaktır.


Etkinlik / Tur Tipi
Eğlence, Fotoğraf Gezisi, Kültür Gezisi, Safari

Turda Gezilecek Yerler
Nairobi ( Kenya ), Arusha ( Tanzanya ), Ngorongoro ( Tanzanya ), Serengeti Milli Parkı ( Tanzanya ), Manyara Gölü Milli Parkı ( Tanzanya ), Zanzibar adası ( Tanzanya ), Dar Es Salaam ( Tanzanya )

Tur Katılım Noktaları
Ankara, Kuğulu Park Önü, 3 Kasım 2011 - 14:30
İstanbul, Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminali, 3 Kasım 2011 - 18:00


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 3 Kasım 2011 - 14:30
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 15 Kasım 2011 - 16:15
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 20 Ekim 2011 - 06:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 28 Ekim 2011 - 06:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 2.13 saniyede oluşturuldu ve
2.13
saniyede gösterildi