Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 1 Temmuz 2011 - 06:00
Etkinlik  -  Fethiye
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 173

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
Sizler için bir kamp yeri var, yemyeşil ve bostanla dolu bir bahçe, çevresinde atölye çalışma alanları, taş odaları, ahşap çardaklar, bir köyavi ve kütüphanesi, içindeyse hamaklar, bar, mutfak ve keyifli sohbetler yapabileceğiniz köşeler.

Genel Etkinlik Bilgisi
Fethiye ile Ölüdeniz arasında terkedilmiş bir Rum köyü olan Kayaköy, mimari yapısı, dar sokakları, kiliseleri ve doğasıyla etkileyici bir atmosfere sahip. Çevresi çam ormanlarıyla kaplı köyden 20-25 dakikalık yürüyüşlerle Akdeniz'in dantel gibi koylarına ulaşılıyor. Kayaköy'ün yakınlarında antik dünyanın önemli kent kalıntıları ve ören yerleri bulunuyor.

Etkinlik Programı
SANAT ATÖLYELERİ
Kayaköy Sanat Kampı'nda fotoğraf, resim, seramik, perküsyon(ritim), yoga, ebru sanatı, salsa, ahsap oyma, deri, tai chi, kilim dokuma, cam mozaik, batik ve drama çalışmaları yürütülüyor. Uygulamaların tamamı başlangıç düzeyinde yapılıyor. Katılımcılara gereken araç-gereçler atölyelerimizden sağlanıyor. Katılımcılar atölye çalışmalarından istediklerine katılabiliyorlar. Atölyeler öngörülemeyen sebeplerden dolayı değişebiliyor.


Fotoğraf
Atölye çalışmaları, makinaların ve objektiflerin tanıtımıyla başlıyor. Işık ve kompozisyon bilgilerinden sonra uygulamaya geçiliyor. Yürüyüşlerde ve denizde uygulamalar yapılıyor. Köyde at gezintisi sırasında hareket ve pan çekimleri gerçekleştiriliyor. Kompakt dijital makina ile atölye'ye katılmak mümkün.

Resim
Atölye çalısmaları, desen bilgisi ve füzen uygulamasıyla başlıyor. Natürmort, doğa-peyzaj çalışmalarıyla birlikte pastel ve suluboya teknikleri konusunda temel bilgiler veriliyor.

Seramik
Atölye çalışmaları, form bilgisi, yapım teknikleri, çark kullanımıyla başlıyor. Kurutma ve fırınlama aşamasında sonra değerlendirmeye geçiliyor


Yoga
Yoga için en uygun zaman olan gün batımında doğanın tüm renkleri geceeye karışmadan önce yapılan egzersizler, günün yorgunluğunu atıp tükenen enerjimizin yeniden dolumlanmasını sağlıyor. İyengar Yoga ile bedenimizin sınırlarını keşfediyor, kas ve eklemlerimizin tamamını çalıştırıyor, kan dolaşımımızı hızlandırıyoruz. Meditasyon ile ise zihnimizi sakinleştirirken kendimizi dinliyoruz. Tek bir kuralımız var: Yapabildiğin kadarını yap; daha fazlasını ve daha azını değil...

Ebru Sanatı
Tüm dostlara selam ola. Güzelliklerden bir dem olan ebru sanatında renkleri seçen sizlersiniz. Fırça sizin elinizden şekil vermekte. Bilinmeyen bir güç ise tüm boya zerreciklerinin şeklini, büyüklüğünü, dağılımını şekillendirmede. Bizi sarıp sarmalayan bu güçle doğduğumuzdan beri birlikteyiz. Renklerin dağılımından ortaya çıkan şekillere şaşkınlığımız, sevincimiz, kabullenişimiz sonsuz. Tüm can dostlarımızı ebru sanatının içindeki bilinmez sırra güzelliğe gel diyoruz.

Ritim
Çalışmalar teorik ve uygulamalı olmak üzere Kayaköy'ün doğal ve zengin mekanlarında yapılıyor ve iki bölümden oluşuyor. Teorik bölümde öğrenilen genel ritim bilgisinin ardından vuruş teknikleri, bas-tiz renkleri ayırt edebilme, ritim çeşitleme ve düzenleme uygulanıyor.


Salsa
Salsa ile ilgili bilgilerin ardından temel adım teknikleri öğretiliyor. Salsanın serbest dans stili olması, katılımcıların yaratıcılıklarını kullanarak özgürce ve doğaçlama yöntemi ile kendine özgü figürler bulmasına olanak sağlıyor.

Ahşap boyama
Guaj boyanın kullanıldığı desen çalışması ile başlayacak olan ahşap atölyesi, transfer ve baskı teknikleri uygulaması ile devam ediyor.

Kabak boyama
Yöremizden topladığımız kurutulmuş su kabaklarının üzerlerini çeşitli tekniklerle boyayarak onlara hayat veriyoruz.

Kilim dokuma
Türk halıcılığı ve halıcılığın genel tarihçesiyle başlayan atölye çalışması, tezgahların, yünlerin tanıtılması ve çeşitleri, çözüğün tanıtımı çözülmesi ve tezgaha takılmasıyla devam edip desen tanıtımı ve desenin kilime aktarılmasıyla son buluyor.(Çalışmada yöreye özgu kilim dokuması yapılacak ve benim yaptığım kilim çantam diyebileceksiniz.)

Mozaik
Atölye çalışmalarında farklı materyalleri bir araya getirerek hayal gücümüzün sınırlarını zorluyoruz.

Drama
Vücut dilini ve beden kullanımını geliştirme, beden hakimiyetini kazanmaya çalışma, dil kullanımı ve diksiyonu geliştirme, kendini ifade etme becerisini kazanarak kendine ve çevreye güvenme gibi yaşam içinde her zaman karşımıza çıkan güçlükleri oyunlar yoluyla hafifletiyoruz.

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ
Yürüyüşler öğle yemeğini izleyen bir dinlenmenin ardından başlıyor. Görsel açıdan çok zengin patikalarda çam ormanı içinden geçerek yapacağımız yürüyüşlerde kıyıları kuşbakışı izliyorsunuz. Sağlık sorunu olmayan herkesin rahatlıkla katılabaliceği yürüyüşlerin ardından deniz keyfine hazırlanın. Hergün ayrı bir yere yürüyor, hergün ayrı bir koyda yüzüyorsunuz. Bazi uzun yuruyuslerde gidilecek yere aracla gitme secenegide mevcut. Tum yuruyuslerde saglam yuruyus ayakkabilarimiz olmali ayrica gunes gozlugu ve kremi almanizi da tavsiye ediyoruz.
Ağaçlarla çevrili koylar, aynı zamanda Mavi Yolculuğun önemli durakları Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Gemiler Koyu, St.Nicholas Adası, Afkula Manastırı, Soğuksu, Darboğaz, Beştaşlar, Deve plajı, Akvaryum koyu, Mavi Mağara, Kabak koyu?


Yanında Getir
Iyi bir yuruyus ayakkabisi / sapka / Kendi cadirinizda kalacaksaniz uyku tulumu ve mat / deniz icin mayo, havlu, sandalet, gunes gozlugu, deniz gozlugu, snorkel / çalabildiğiniz bir müzik aleti / oyunlar / kişisel malzemeleriniz / güneş çarpması, ağrı, alerji için çeşitli ilaçlar / kirlenmesinden korkmayacağınız rahat giysiler / varsa sigorta dökümanlarınız / fotograf makinasi / atölye çalışmalarınızda kullanacağınız özel aletleriniz.

Fiyata Dahil Olanlar
Birer haftalık konaklama fiyatina dahil olanlar: üç öğün yemek (çay, kahve, su dahil), atölye çalışmaları ve malzemeleri, kamp programina göre cevredeki ören yerleri, koylar ve plajlara yapilan geziler, müze ve ören yerlerine giriş ücretleri, rehberlik, tekne gezisi (Oludeniz, Kelebekler vadisi, St. Nicholas adası, Mavi mağara ve diğer koylar...) fiyata dahildir.

* Yaz döneminde yaşanan yoğunluktan dolayı erken rezervasyon yapılması gerekmektedir.
*Ödeme ve İptal Koşulları : Katılım tarihine bir hafta kalana kadar yapılan iptallerde, kayıt ücretinin %90'ı ,üç gün öncesine kadar yapılan iptallerde %75'i iade edilir. Daha sonraki günlerde yapılan iptallerde herhangi bir iade söz konusu değildir.


Konaklama
Kendi çadırında konaklama.
Uyku tulumunuzu ve matınızı unutmayın.


Ulaşım
Kamp yerine ulaşım için servis hizmetimizde var. Pazar günü Fethiye otogarından saat 09:30 ve 11:00?de iki sefer yapılıyor. (Kamp Fethiye ve Oludeniz?e araba ile 20 dakika) Ancak bulunduğu ilden Fethiye?ye kadar ulaşım katılımcıların kendi sorumluluğunda. Büyük kentlerden Fethiye?ye düzenli olarak otobüs seferleri var, ayrıca Fethiye?ye bir saat uzaklıktaki Dalaman havaalanına düzenli uçak seferleri bulunuyor.

Yemek
Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği bizden. Bu arada vejeteryan katılımcıların endişelenmesine hiç gerek yok. Yemeklerde yöreye özgü cogunu kamp alanindaki Kayakoy Sanat Kampi 2011 bahcemizden yetistirdigimiz taze sebzelerde bulunuyor. Ayrıca kamp mutfağı katılımcılara her zaman açık ve ücretsiz.

Etkinlik / Tur Tipi
Eğlence, Gençlik Kampı, Kamp

Turda Gezilecek Yerler
Fethiye ( Muğla, Ege Bölgesi ), Kayaköy, Ölüdeniz

Tur Katılım Noktaları
Muğla, Fethiye Otogarı, 3 Temmuz 2011 - 09:30


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 3 Temmuz 2011 - 09:30
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 9 Temmuz 2011 - 18:00
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 25 Haziran 2011 - 06:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 1 Temmuz 2011 - 06:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.36 saniyede oluşturuldu ve
0.36
saniyede gösterildi