Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 20 Haziran 2011 - 06:00
Etkinlik  -  Ayder üstü Yaylalar
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 663

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
Karadeniz Turları - Ahşap butik otellerde kalıp, yaylalara ve göllere yürüyeceğiniz, horon vuracağınız, kültürü seyretmek yerine içinde olacağınız bir tur. Herkese, her yaşa...

Genel Etkinlik Bilgisi
Bu turumuz tüm Doğu Karadeniz'i özetleyen bir turdur.

Doğu Karadeniz'i yakından tanıma fırsatı bulacağınız bu turda; Sumela Manastırı, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Pokut ve Sal Yaylaları, Kaçkar Dağı, Aşağı ve Yukarı Kavrun Yaylaları, Avusor Vadisi, Laz Yaylaları, Hacızeni, Peryatak, Dobaye, Taşlık Yaylaları, Büyük Deniz, Küçük Deniz ve Karadeniz gölleri, Zil Kale, Palovit Şelalesi, Tar Deresi vadisi, göreceğiniz yerlerden bazıları.

Turumuz gerçek anlamda bir yayla turudur.

Yayla'da konaklayıp, yayla yaşantısının tam içinde olacaksınız. Turlarımızda günlük 2 ile 5 saat arası yürüyüşler yapılmaktadır. Elbetteki sizi zorlayacak yürüyüşler olacaktır ama rehberlerimiz sık sık mola vererek ve yürüyüş temposunu ayarlayarak hafifletecektir.

Saatlerce güneşin altında yatmak istemeyen, açık büfe restoran kuyruklarından sıkılan, onlarca kişi ile tatile çıkmak istemeyen, farklı bir tur arayan ve en önemlisi deneyim kazanmak isteyen sağlıklı herkesin katıldığı ve katılabileceği bir turdur...belki de, tamamı ile tatil anlayışınızı değiştirecek.


Etkinlik Programı
Not: İlk gün ve son gün dışında aradaki gezilerin sıralaması değişebilir. Rehberiniz en uygun güne, en uygun programı koyacaktır.

1. Gün Pazar: SUMELA MANASTIRI-AYDER
Buluşma noktamız Trabzon Havaalanıdır. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 45 dakika sonra, Trabzon havaalanına inmiş oluyor. (Otobüsle gelenleri daha önce otogardan alıyoruz.). Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor. Eşyalarınızı aracımıza yerleştirdikten sonra Sumela Manastırı'na doğru yola çıkıyoruz.
Sumela Gezisinin ardından Coşandere tesislerinde tabir yerindeyse tıkabasa Trabzon mutfağından oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Kayganadan, mısır ekmeğine kadar herşey var. Yemeğin ardından şişkin midelerimizle sahil şeridi boyunca Ardeşen'e oradan Çamlıhemşin'e oradan da Ayder'e varıp otelimize yerleşiyoruz.
Akşam hoş geldiniz yemeği ardından istirahate geçiyoruz.
Araç yolculuğu toplam: 5 saat
Yürüyüş: 45 dk kolay.

2. Gün Pazartesi: POKUT-SAL YAYLALARI
Bugünkü turumuz ancak 4 x 4 araçlarla ulaşılabilen Pokut ve Sal yaylaları. Pokut ve Sal defalarca dergilere konu olmuş muhteşem güzellikte 2 yayla. Tepe üstüne kurulu bu yaylalardaki tüm evler tamamen ahşap. Bakirliğini korumuş yaylalar vahşi bir ormanla çevrili. Manzara ise tarifsiz.

Araçla: 3 saat
Yürüyüş: 1-2 saat kolay

3. Gün Salı: HUSER YAYLASI
Bugün Doğu Karadeniz'in en güzel yaylalarından bir diğeri olan Huser Yaylasına gidiyoruz. Genelde katılımcıların en çok keyif aldığı gezilerden biridir. Hele birde hava güneşli ise bakmaya doyamayacağınız bir manzaraya sahip. Kuzeyde Altıparmak dağlarından başlayıp, Bulut, Kaçkar ve Verçenik'e kadar kesintisiz bir manzara, ayaklarınızın altında Polakçur, Avusor, Ceymakçur ve Kavrun Vadileri, Arkanızda Karadeniz sahil şeridi. Yani 0 m den 4000m ye kadar her yeri görebiliyorsunuz.
Huser yaylası'na pansiyondan yürüyerek çıkıyoruz. Yaklaşık 3-4 saat sürecek patika yürüyüşü için kolay diyemeyiz ama zamanımız bol olduğu için dinlene dinlene sizleri zorlamadan çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi yaylada yiyoruz. Pansiyona dönüş aynı patikadan yapılıyor. Sürekli yokuş aşağı iniliyor.
Yürüyüş: 5-6 saat zor


4. Gün Çarşamba: FIRTINA VADİSİ-PALOVİT ŞELALESİ-ORTAN KÖYÜ-RAFTING
Aracımızla Fırtına Vadisi boyunca sırasıyla Zil-Kale, Palovit şelalesi , Ortan ve Konaklar köyünü izleyen bir geziye başlıyoruz. Zil Kale (Kale-i Zir) Eski dilde aşağı kale anlamına geliyor. Fakat kalenin icini gezemeyecegiz cunku bu yıl restorasyon var.
Gezi programı dahilinde olan Palovit Şelalesi ise 15 metre yüksekliğinde ve oldukça heybetli bir görünüme sahip. Geçen seneye kadar buraya patika dan yürüyorduk ama artık yol yapıldı. Bir yere arabaların ulaşması o yerin yok olmasını hızlandıran en önemli faktör. Ama yine de yürüyeceğiniz parkur tıpkı yağmur ormanları gibi büyüleyici.
Şenyuva köyünün kahvesinde çayımızı içtikten sonra Ortan köyüne hareket ediyoruz. Ortan köyü dik bir yamaca sıra sıra dizilmiş tarihi Hemşin konaklarıyla ünlü klasik bir Hemşin köyüdür. Ortan köyü aynı zamanda tur programı dahilinde gezeceğiniz Pokut Yaylasının bağlı olduğu köydür. Burada bulunan tarihi konaklar 19. yüzyılda Rusyaya gidip orada çalışan Hemşinlilerin biriktirdikleri paralarla yaptırdıkları konaklardır. Bu konaklarda klasik taş ve ahşap Hemşin mimarisinin örneklerini göreceksiniz. Tarihi bir konakta öğle yemegimizi alacağız. Muhtesem yöresel yemeklerin bu gezide yiyeceklerinizin en lezzetlisi olacagina eminiz. Buradaki, gezimizi tamamladıktan sonra Konaklar köyüne (eski adı Makrevis) doğru orman içi patikadan yürüyüşe başlıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yürüyüşten sonra yine tarihi konaklarıyla ünlü Makrevis köyünü geziyoruz.
Fırtına Vadisi, vahşi hayatını diğer bölgelere göre daha fazla koruyabilmiş bir bölge. Bunun sebebi az önce de bahsettiğimiz gibi araba ile ulaşmanın zorluğu. Yol toprak ve binek arabalarının kolaylıkla işleyemeyeceği kadar kötü olduğu için pek fazla insan gelmiyor. Sadece yayla insanları ve turistler.
Ayder'e dönmeden once de, Rafting ve Flying Fox hatta paintball icin Firtina Deresi'ndeki tesisimize gidiyoruz. yaklasik 2 saat surecek raftingten sonra tesisimize geri donuyoruz.
Araçla: 2 saat
Yürüyüş: 3 saat. Kolay

5. Gün Perşembe: KUNT'A ORMAN İÇİ YÜRÜYÜŞ
Bugün ki yürüyüşümüz direk otelden başlıyor. Orman içi patikalardan yürüyerek Ayder'in üst mahallesi diyebileceğimiz Kunt'a gideceğiz. Yürüyüş 1.5 saat civarında sürüyor. Kunt'ta biraz dinlendikten sonra eski patikayı kullanarak Avusor yoluna çıkacaksınız. Buradanda otele dönüş yapılacak. Toplam 2.5 - 3 saat rahat bir yürüyüş olacak bu. Kunt'a gittiğinizde Ayder'in turizm merkezi olmadan önceki halini göreceksiniz.

Yürüyüşten sonra öğle yemeğini otelinizde alacaksınız. Daha sonra biraz dinlenmeniz gerektiğini düşünüp birşey koymadık. Otelde, kaplıcanın keyfini çıkarabilir veya rehberinizi kandırabilirseniz beraber yürüyebilirsiniz.

6. Gün Cuma: KAVRUN YAYLASI-DENİZ GÖLLERİ
Bugün programda Aşağı ve Yukarı Kavrun Yaylaları, Büyük Deniz, Küçük Deniz ve Karadeniz gölleri var. Aşağı Kavrun Yaylası(1800 m) 8 sene önce düşen bir çığ sonucu hane sayısında önemli kayıplar yaşadı. Hatta bir ara yaylaya kimse gelmeyince yok olma tehlikesi yaşadı. Fakat şu anda yıkılan evlerin yerine yenileri yapıldı ve canlılığını koruyor.
Yukarı Kavrun Yaylası ise (2200 m) bölgenin en büyük ve en tanınmış yaylalarından biri. Kaçkar Dağı'nın kuzey çıkış rotası bu yayla üzerinden geçtiği için geçmişte ve günümüzde önemini korumaktadır. Hatta yerli ve yabancı turistlerle tanışan ilk yaylalardan olduğunu söyleyebiliriz. Buraya kadar toprak yoldan aracımızla çıkıyoruz, yürüyüş buradan başlayacak.
Kavrun Yaylası'nda fotoğraf molasından sonra yukarıya, göllerin bulunduğu bölgeye yürüyoruz. Bu parkurun ilk kısmı oldukça dik, yaklaşık 45 dakikalık yürüyüşten sonra nispeten düzleşiyor. Yaklaşık 2 saatlik yürüyüşten sonra Çegnovit'in Denizleri diye anılan Büyük Deniz, Küçük Deniz ve Mezovit göllerinden oluşan alana varıyoruz (3050 m). Bu göller birbirine çok yakın. Büyük Deniz Gölü adı gibi büyük olduğu ve eriyen kar sularıyla beslendiği için oldukça soğuk. Fakat Küçük Deniz Gölü sığ ve küçük olduğu için suyu girilebilecek kadar sıcak. Her ihtimale karşı mayo ve havlunuzu yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Çegnovit Gölleri'nin altında kalan ve Ceymakçur Vadisi'nin üst kısımlarında bulunan Karadeniz Gölü'nü(2850 m) ise yukarıdan seyredip pansiyona dönüyoruz.

Araçla: 2 saat
Yürüyüş: 4-5 saat biraz zorlu

7.Gün Cumartesi: AVUSOR - LAZ YAYLALARI - BÜYÜK GÖL
Bugün gezimizde, yörede Laz Yaylaları olarak bilinen ve tabi ki Lazların kurdukları ve yaşattıkları yaylaları göreceğiz. Bir de Avusor yaylasının üzerindeki göle yürüyüşümüz var.
Aracımızla pansiyondan ayrıldıktan sonra Avusor Yaylasına kadar araçla çıkıyoruz. Yolda Hacizeni, Kvaokobğumeri ( Yanlış yazmadık lazca Taş Yığılı anlamına geliyor), Toba yaylalarını göreceğiz. Avusor Yaylasına vardıktan sonra Büyük Göl?e 1,5 saatlik bir yürüyüş yapılıyor. Öğle yemegi yaylada ve yöresel şekilde olacak.

Ve akşam BÜYÜK EĞLENCE. Trans Kaçkar ve Trans Yayla grupları ile birlikte dopdolu bir eğlence var horonlu kemençeli.
Araçla: 1 saat
Yürüyüş: 1,5 saat. Kolay.

8. Gün Pazar: Ayrılık günü. Sabah erkenden kalkıp valizlerimizi aracımıza yerleştirdikten sonra saat 08.00 gibi uçakla gidecekler havaalanına, otobüsle gidecekler otogara transfer ediliyor..


Acente Notu
Milli park sınırları içinde geçen yürüyüşlerimizde, hırçın bir doğal yapıya sahip bir bölgenin insanlarının nasıl bu kadar kendiyle barışık ve cana yakın olduğunu görecek ve şaşıracaksınız. .

Biz biliyoruz ki siz de öncekiler gibi evinde horon cd leri dinleyecek, fotoğraflara bakıp bakıp iç geçirecek, gördüğünüz herkese bu turu anlatacak, önereceksiniz. Biliyoruz ki bu tatil hayatınızın en güzel hatıralarında yer alacak. Ve herşeye binlerce kez değecek...

Tur esnasında bulunacağınız ilçelerde bankamatiklerinden para çekebileceğiniz bankalar şunlardır. Rize/Ardeşen: Akbank(Altın Noktalı), İş Bankası, Ziraat Bankası.Trabzon ve Rize şehir merkezinde: Hemen hemen her banka. (ilk ve son gün)

İsteyenler sabah erkenden yada tur dönüşü her gün kaplıcaya gidebilir. Giriş ücreti 8 YTL

DİKKAT: 1618 nolu yasa: içinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi seyahat acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi acentalar ile yapıldığına emin olur. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.


Önemli Notlar
Bize en çok sorulan soru; ''en iyi sezon nedir?'' sorusudur. Biz tur tarihlerimizi belirlerken zaten mümkün olan en iyi tarihleri seçmeye çalışıyoruz. Tabi hiçbir şekilde sizlere güzel hava garantisi veremeyiz, fakat genelleme yapacak olursak yaz ve sonbahar döneminde havalar daha uygundur.

Şayet Antalya ya da Bodrum'a gitmiş olsaydınız ve havalar yağmurlu, sisli olsaydı inanın bizde çok üzülürdük ama Doğu Karadeniz Yaylaları'na yağmur, çise, sis ve bulut inanın çok yakışıyor.

Bu demek değil ki turunuz siste ve yağmurda geçecek. Ama bu olasılık sizi olumsuz etkilememeli.

Aslında bölgeyi Türkiye'nin diğer coğrafyalarından ayıran en önemli özelliği de iklimidir. Meteoroloji tahminlerinin dağlar için geçerli olmadığını, hele hele Kaçkar için hiç geçerli olmadığını söyleyebiliriz. Dağlar kendi havasını yaratır ve tahmin edilmesi çok zordur. Ama hiçbir hava koşulu programımızı yapmamızı engellemiyor.

Başınıza gelebilecek en kötü senaryo şöyle oalbilir; kirpiklerinizden damlayan çise, sisler arasında kendini gösteren dağlar, büyülü ve gizemli ormanlar ve gürül gürül dere sesi içinde yapacağınız bol oksijenli bir yürüyüş.

Doğu Karadeniz yaylaları Kaçkar Dağları'nın eteklerine, en akıl almaz tepelerine, en güzel vadilerine kurulmuş yaylalardır.

Muhteşem manzaraları, temiz havası, sevecen insanı ile bambaşka bir dünya. Yüzlerce yayla arasından biz sizlere en güzel yaylalardan bir program yapmaya çalıştık. Genel olarak Rize Çamlıhemşin' e bağlı yaylaları ve Fırtına Vadisi'ni gezeceksiniz fakat bu programımızda ilave olarak Sümela Manastırı'nı da göreceksiniz.

Bu arada yayladaki hava sıcaklığının sahile göre 4-5 derece daha düşük olduğunu unutmayın.

Doğu Karadeniz'de dağların kuzeyinde hüküm süren nemli ve ılıman iklim, Karadeniz'deki bitki örtüsünün çeşitliliğini arttırmış ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz bir tabiat harikası haline getirmiştir. Karadeniz'in güney doğusunda yer alan Küçük Kafkasya, Pontus Alpleri veya bilinen adıyla Kaçkar Dağları, şaşırtıcı zenginlikteki doğası, yörede yaşayan hayvan türlerinin çeşitliliği yanında, farklı bir yaşam süren yöre halkını tanımak açısından da görülmeye değer bir bölgedir.

Uçsuz bucaksız yeşilliklerin arasına serpiştirilmiş masmavi gölleri ve yaylaları kolay kolay unutamayacaksınız. Türkiye'nin tek 'subtropikal yağmur ve sis ormanları' olarak ; habitatı, eko sistemi, 2500 çeşit bitkisi, 250 çeşit kuşui, nadir yaban hayatı, alpin çayırları, buzul gölleri, buzulları, akarsuları, muhteşem milli parkları ve 3937 metrelik Kaçkar Zirvesi ile Doğu Karadeniz, dünyanın korumada öncelikli 200 bölgesinden biri ilan edilmiştir.


Yanında Getir
Bu tur için ayrı masraf yapmanızı istemiyoruz. Ama turun sizin için iyi geçmesi için bir trekking ayakkabısı ve yağmurluk dışında çok da ön masraf yapmanıza gerek yok.

Satın alacağınız ekipmanların çok pahalı malzemelerden olmasına gerek yok. Mesela matara olarak yeni plastik süt şişelerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çok pahalı polar mont ve pantolon yerine semt pazarlarında satılanlardan alabilirsiniz. Bunlar sizi yeteri kadar sıcak tutacaktır. Baton yerine yaylalarda bulacağınız sağlam sopalar da aynı işi görür.

Küçük sırt çantası; yürüyüş esnasında polar, matara, krem gibi sık kullanacağınız malzemeleriniz koyacağınız en az 30lt kapasiteli sırt çantası.

Bunun dışında bir tozluk almanızda fayda var.

Yürüyüş Botu; yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Su geçirmez özelliğe sahip trekking amaçlı botları öneriyoruz.


KONAKLAMA TESİSLERİNDE ODALAR KISMINDA AYAKKABI İLE DOLAŞMAK YASAKTIR. LÜTFEN BİR TERLİK GÖTÜRÜNÜZ.

Yağmurluk; Genelde panço denen sırt çantanızla aynı anda giyebileceğiniz, bol ve ayaklarınıza kadar sizi koruyan özel amaçlı yağmurluklardır.

Baş: Yanınızda mutlaka bir bere bulundurun. Ayrıca sizi güneşten koruyacak güneş gözlüğü yüz ve dudaklarınız koruyacak kremler. Ve birde şapka.

Göğüs: Sizi rüzgardan koruyacak polar, bol t-shirt, sweat shirt yeterlidir.

Alt: Sentetik kumaşlı pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Şort da bulundurun.

Ayak: Bol miktarda çorap getirmenizi tavsiye ederiz.

Matara: En az 1 lt lik su kabınız. Mümkünse termos özelliğine sahip ve sıcak su saklayabilecek mataralar. Ama 1 lt.lik plastik süt şişeleri de idare eder.

Fener: Çok büyük olmayan fakat yeterli ışık kaynağı olan yedek pilleri ve ampulü ile birlikte bir fener. Gece dolaşmalarında lazım olabilir. Kafa feneri tercih ediniz.

İlkyardım: Rehberlerimizde ilkyardım malzemeleri olmasına rağmen her ihtimale karşı kendinize küçük bir ilkyardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.

En önemli hususlardan biri de taşıma sırasında yağmura karşı valizinizin su geçirmez olması yada eşyalarınızı poşetlemenizdir.


Fiyata Dahil Olanlar
Turumuz Trabzon havaalanında karşılama ile başlar, son gün havaalanında biter. Bu aradaki her hizmet fiyata dahildir.

Dahil olan hizmetler:
Profesyonel rehberlik hizmeti,
Tüm konaklamalar,
Rafting,
Müze ve ören yeri girişleri,
Tüm ara transferler,
Havaalanı transferleri,
Tüm yemekler, (Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri )
KDV,
Tursab zorunlu sigortası.

Güleryüz ve kaliteli hizmet,
Horon dersleri,
Şarkılı türkülü eğlenceler,
Fıkralar, hikayeler,
Fotoğraflar anılar.

Sigorta kapsamı başlıca;
-5000 usd ferdi kaza,
-Tıbbi tedavi ve ilaç gönderilmesi
-Yaralanma ve hastalık durumunda geri dönüş,
-Tedavi sırasında 1 yakının seyahati ve konaklaması,
-1. derece yakının ölümü yada evde meydana gelen hasar için seyahatin yarıda kesilmesi sonucu geri dönüşü kapsamaktadır.
Ayrıca satın aldığınız tur paketi / acenta ve olay başına 100.000 usd geri dönüş ve ürün sorumluluk teminatı içermektedir.


Fiyata Dahil Olmayanlar
Trabzon'a ve Trabzon'dan evinize ulaşım.
(Türkiye'nin her yerinden katılım olduğu için havayolu ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil edilmemiştir.)
Kişisel harcamalar,
Oteldeki ekstralar.
Bahşişler,

Önemli Not: Uçak fiyatları sabit değildir. Dolayısı ile az sayıdaki ucuz koltuktan bilet alma ihtimaliniz çok düşük. Ne kadar erken rezervasyon yaparsanız o kadar ucuz bulma şansınız fazla.


Konaklama
7 gece ahşap pansiyon konaklamalıdır. Bu turumuzda ana konaklama tesisi Oberj olmakla birlikte diğer tesisimiz de yoğun dönemlerde kayıt sırasını baz alarak kullanabilmekteyiz.

Binalarımızın alt katları taş, üst katları ahşap şeklindedir. Her bir villada 12 adet oda bulunmaktadır. Odalar banyo tuvaletli olup 16 tanesi ikişer kişiliktir, 8 tanesi 3 er kişiliktir. Odalarda saç kurutma makinesi vardır.

Çok keyifli vakit geçireceğiniz bir tesis olarak dizayn ettik. Lobide ve bahçede öyle keyifli zamanlar geçireceksiniz ki, odaya gitmek istemeyeceksiniz.

Gündüz gezip gördüğünüz yerlerin fotoğraflarını, akşam yemek sonrasında seyredebilmeniz için pansiyonumuzda bir projeksiyon aleti bulundurulur. Genelde çok eğlenceli geçer .

Ayrıca tesisimizde bir bilgisayar bulunmaktadır ama siz kendi bilgisayarınızı getirerek kablosuz interneti ücretsiz kullanabilirsiniz.

Aşçımız size mümkün olduğu kadar malzemesi temin edilebilen yöresel yemekleri yapmaya ve tattırmaya gayret edecektir. Ama öyle olmadık zamanlarda olmadık yemekler istemeyin.

Ayrıca barımızdan alkollü ve alkolsüz içecekleri ekstra olarak temin edebilirsiniz. Nescafe ve Kahve ücretli, çay ise yemekten önce ve sonra olmak üzere ücretsiz ve selfservistir.

Tesiste musluklardan akan tüm su içilebilir doğal yayla suyudur. Tesisimizin kaplıcaya uzaklığı 500m dir. İsterseniz her gün gidebilirsiniz.

Kalınacak yer hakkında birkaç önemli not: Tesisimizde yaz dönemi sıcak su genelde turun dönüş saati olan 16.00 dan sonra hazır olur. Duş durumlarınızı ona göre ayarlayınız. Şanslı iseniz bazen sabah sıcak su kalabiliyor.

Gelelim en can alıcı noktaya; Ayder'in atık su sistemi Fırtına deresine karıştığı için gerçekten zorunlu olmadıkça havlu ve çarşaf değişimi yaptırmamanızı rica ediyor ve duyarlılığınız için teşekkür ediyoruz.

VİLLA DE PELİT:

Ayder yaylasının yeni otellerinden biri olan Pelit otel, dizaynı, rahatlığı ile butik otel anlayışına yansıtıyor. 13 odası bulunan butik otel geleneksel mimarinin taş ve ahşap yapısının en güzel modernize edilmiş örneklerinden biri.

Odalarda duş, tuvalet, uydu yayını, kablosuz internet ve kalorifer mevcut. 2 ve 3 kişilik odalar var.
Taş üstüne ahşap olarak inşa edilen otelin odaları bu nedenle ses ve ısı yalıtımı olarak çok iyi seviyede.
Tesiste alkollü ve alkolsüz içecekler extra olarak servis ediliyor. Bu yönüyle de Ayder yaylasının sayılı tesislerinden biri.
Kaplıca'ya yakın mesafede bulunan tesisten dilerseniz akşamları rahatlıkla kaplıcaya ulaşabilirsiniz.KUŞPUNİ MOUNTAIN LODGE:

Dağ evi tarzındaki tesis 16 odalı ve içi dışı tamamen ahşap, odalarda duş, tuvalet ve kalorifer mevcut. 2 ve 3 kişilik odalar var. 7 tane 3 kişilik 8 tane 2 kişilik ve 1 tane de single oda vardır. Her oda birbirinden farklıdır. Kuşpuni Ayder^de konaklama standartını yükselten ilk tesistir.

Pansiyonumuzda alkollü ve alkolsüz soğuk içecekleri ekstra olarak temin edebilirsiniz.
Tesiste musluklardan akan tüm su içilebilir doğal yayla suyudur.

Odalarda ayakkabı ile dolaşılmıyor. Kendi terliklerinizi getirebilirsiniz. Muhafazakarlıktan değil tamamen hijyen ve ahşap katlarda gürültüyü önlemek için.

Yemeklere gelince, yemekleri hazırlayan ve işletmenin sahibi Manolya Abla yemek konusunda tam anlamı ile bir mucittir. Çok değişik tatlarla tanışacak ve enfes yöresel yemeklerde de yiyeceksiniz.

Tesiste yaz dönemi sıcak su genelde turun dönüş saati olan 16.00 dan sonra hazır olur. Duş durumlarınızı ona göre ayarlayınız. Şanslı iseniz bazen sabah sıcak su kalabiliyor.

Ayrıca bilgisayar ve ücretsiz wireless internet de mevcut. Kuşpuni'de kesinlikle sigara içilmiyor. Sigara içenler ön taraftaki avluya çıkıyor.


Ulaşım
BULUŞMA SAATİ PAZAR GÜNÜ SABAH 10.00 TRABZON HAVAALANIDIR. İSTEDİĞİNİZ UÇAK ŞİRKETİ İLE GELEBİLİRSİNİZ. HEMEN HEMEN TÜM HAVA YOLU ŞİRKETLERİNİN SABAH UÇUŞU MEVCUTTUR. KONU VE BİLET REZERVASYONU HAKKINDA BİZDEN DE YARDIM ALABİLİRSİNİZ.

BU TURA KATILMAK İÇİN UYGUN UÇUŞLAR:

GİDİŞ: İSTANBULDAN

THY İST. ATATÜRK HAVAALANI - TRABZON 07.05
ONUR AIR İST. ATATURK HAVAALANI - TRABZON 06.35
SUN EXPRESS İST. SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI - TRABZON 07.20 (THY DEN REZERVASYON YAPABİLİRSİNİZ.)
PEGASUS İST. SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI: 08:20
ANADOLU JET SABİHA GÖKÇEN-TRABZON: 07.20DÖNÜŞ: İSTANBULA
THY TRABZON - İST. ATATÜRK HAVAALANI 09.30
ONUR AIR TRABZON - İST. ATATURK HAVAALANI 09.00
SUN EXPRESS TRABZON - İST. SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI 09.25 (THY DEN REZERVASYON YAPABİLİRSİNİZ.)
ANADOLU JET TRABZON-SABİHA GÖKÇEN: 09.25

YAZ AYLARINDA YENİ FİRMALAR VE TARİFELER AÇILABİLİR. BURADA DUYURULACAKTIR.

OTOBÜS İLE GELENLER SABAH 09.00 DA TRABZON OTOGARINDAN ALINABİLİR.

Eğer sabah uçağında yer bulamıyor veya saatleri size uymuyorsa saat 14.30 da Trabzon havaalanında olacak şekilde bilet alabilirsiniz. Bu durumda rehberiniz Sumela gezisi dönüşünde sizi havaalanından alabilir. Tabi ki siz Sumela manastırını görmemiş olacaksınız.

DÖNÜŞ İÇİN UÇAK VEYA OTOBÜS BİLETİNİZİN SAAT 09.00 VE SONRASINA OLMASI GEREKMEKTEDİR. REHBERİNİZ SİZİ SABAH SAAT 08.00' DE TRABZON HAVAALANINA ULAŞTIRIR.

Acenta bilet organizasyonunuzu yapar ve sizin adınıza biletinizi alabilir. Fakat uçağın rötar yapması gibi durumlarda sorumluluğumuzun olmadığını belirtmek isteriz. Sadece size yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Trabzon'a olan ulaşımlarınızı Havayolu yada Karayolu ile yapabilirsiniz. Trabzon'a kadar olan ulaşımlar tur paketine dahil değildir.

Tur boyunca yapılacak ara transferlerimizi ise arazi şartlarına en uygun araç olan Ford Transit ile yapıyoruz. Şasi uzunluğu açısından uzun kasa minibüsler kullanamıyoruz.

Erken rezervasyonların yer ve ucuz bilet konusunda daha şanslı olduğunu belirtelim. Geç rezervasyonlarda bilet garantisi veremiyoruz. Uçak bilet fiyatı uygunluğu için her zaman erken rezervasyonu öneriyoruz.
BİLET İADE VE İPTALLERİNDE HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN İADE VE İPTAL KOŞULLARI GEÇERLİDİR.


Yemek
Mümkün olduğu kadar sizlere yöresel lezzetler tattırmak istiyoruz. Tabi mevsim itibarı ile ününü çok duyduğunuz bazı Karadeniz yemeklerini tatmanız mümkün olmayacak. Bu konuda çok büyük bir beklenti içinde olmamanızı rica ederiz.
Malzemesini temin edebildiğimiz her Karadeniz yemeğini üşenmeden yapmaya çalışıyoruz. Fakat bilirsiniz ki sezonluk yemekleri sezon dışında yapamıyoruz.

Kahvaltıda; doğal ürünlerle zenginleştirilmiş, bol çeşit.

Öğle yemeklerinde; gidilen yere göre kumanya, mangalda sucuk yöresel yemek veya restoranda yemek şeklinde olacaktır.

Akşam Yemeklerinde; yöresel tatlar, et yemekleri, hamur işleri, sebze yemekleri, salata ve tatlılar.

Her ne kadar gurme turu olmasa da biz size iyi yemek sunmaya çalışıyoruz


Etkinlik / Tur Tipi
Fotoğraf Gezisi, Kültür Gezisi, Yürüyüş / Trekking

Turda Gezilecek Yerler
Ayder üstü Yaylalar, Çamlıhemşin, Rize, Trabzon

Tur Katılım Noktaları
Trabzon, Havaalanı, 23 Haziran 2011 - 08:00


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 23 Haziran 2011 - 08:00
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 29 Haziran 2011 - 20:00
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 17 Haziran 2011 - 06:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 20 Haziran 2011 - 06:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.48 saniyede oluşturuldu ve
0.48
saniyede gösterildi