Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 16 Kasım 2010 - 07:00
Etkinlik  -  Yedigöller Milli Park
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 187

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
Yedigöller Milli Parkı, Safranbolu, Kastamonu, Amasra.

Genel Etkinlik Bilgisi
Sonbaharın en güzel yaşandığı Batı Karadeniz bölgesine hem doğa hem kültür ağırlıklı özel tur.

Etkinlik Programı
17 KASIM ÇARŞAMBA Yedigöller Milli Parkı
İstanbul'dan 06.30 İncirli Boyner Mağazası, 07.00 Taksim AKM, 07.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü'nde buluşuyor, gezi boyunca beraber olacağımız rehber ve kaptanlarımızla tanışıyoruz. Öğle saatlerinde Yedigöller Milli Parkı'na ulaşıyoruz. Göl kenarındaki öğle yemeği ardından özelikle son bahar aylarında ziyaretçilerine harika manzaralar sunan Yedigöller'i gezmeye başlıyoruz. İnce, Sazlı, Nazlı, Küçük, Büyük, Derin ve Serin adını taşıyan birbirinden şirin göller arasındaki orman içi patikalarda yapacağımız yürüyüşlerin ardından, serbest zamanda dileyenler doğanın bizlere sunduğu güzellikleri fotoğraflayabilir. Yedigölller Milli Parkı'ndan ayrılıp, Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde konaklarımıza yerleşiyoruz.

18 KASIM PERŞEMBE Safranbolu - Yemeniciler Arastası - Yörükköy
Konaklarda alacağımız yöresel ürünlerden oluşan kahvaltının ardından Safranbolu'daki gezimiz Hıdırlık Tepesiyle başlıyor. Buradan Kaymakamlar Evine inerek geleneksel Türk Aile yaşantısı ve Mimarisi hakkında edineceğimiz ilginç bilgilerden sonra, sırası ile Cinci Han, Köprülü Camii, Yemeniciler Arastası, İmren Lokumcularını gezerek öğlen yemeği için Safranbolu'nun minyatürü görünümündeki Yörükköy'e gidiyoruz. Akşam yeniden konaklardayız. Dileyenlerle Safranbolu'nun eğlence mekanlarında keyifli dakikalar geçiriyoruz.

19 KASIM CUMA Kastamonu, Kale, Nurullah Cami, Candaroğlu İsmail Bey Külliyesi
Kahvaltı sonrası Kastamonu'ya gidiyoruz. Kastamonu Kalesi, Nasrullah Camii, Hanlar bölgesi, Hükümet konağı, Osmanlı ve erken Cumhuriyet Dönemi devlet yapıları, Liva Paşa konağı, Arkeoloji Müzesi, Candaroğlu İsmail Bey külliyesi gibi kentin öne çıkan tarihi mekanlarını geziyoruz. Ardından Kastamonu'nun ünlü çekme helvası ve dokumalarını bulabileceğiniz çarşı da serbest zaman veriyor ve akşamüzeri Safranbolu'ya dönüyoruz.

20 KASIM CUMARTESİ Amasra - Kuş Kayası - Bakacak Tepesi
Kahvaltının ardından konağımızdan ayrılıp Amasra'ya doğru yola çıkıyoruz. Çeşmi-Cihan olarak anılan Amasra'ya gelmeden ilk durağımız Kuş Kayası Yol Anıtı olacak. Roma döneminden kalan ve ülkemizdeki tek yol anıtı olma özelliği taşıyan anıtı görüp ardından Amasra'nın tüm coğrafi güzelliğini görebileceğimiz Bakacak tepesinden manzarayı izleyip kent hakkında bilgi aldıktan sonra yolumuza devam ederek Amasra'ya varıyoruz. Burada il gezi noktalarımız Kale ve Boztepe olacak. Geziler sonrası öğle yemeği ve yemekte tabii ki Amasra'nın ünlü balık ve salatası var. Yemek sonrası Çekiciler Çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrası İstanbul'a doğru yola çıkacağız. Normal hava ve yol koşullarında saat 21.00 sularında İstanbul'da oluyoruz.


Fiyata Dahil Olanlar
Ana ulaşım, Tüm çevre gezileri, 3 gece YP konaklama, 3 sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, ara ulaşımlar.

Fiyata Dahil Olmayanlar
Belirtilenlerin dışındaki yemekler, otellerde alınan ekstralar

NOT:Müze, Örenyeri girişi, Seyahat Sigortası ve Rehberlik ücreti: Tam 30 TL - Konuklarımız söz konusu bu bedelleri araçta rehbere ödeyeceklerdir. Kullanılmayan hakların iadesi mümkün değildir.


Etkinlik / Tur Tipi
Fotoğraf Gezisi, Kültür Gezisi, Yürüyüş / Trekking

Turda Gezilecek Yerler
Yedigöller Milli Park ( Merkez, Bolu, Karadeniz Bölgesi ), Safranbolu ( Merkez, Karabük, Karadeniz Bölgesi ), Kastamonu ( Merkez, Karadeniz Bölgesi ), Amasra ( Bartın, Karadeniz Bölgesi )

Tur Katılım Noktaları
İstanbul, İncirli Boyner, Bakırköy, İstanbul, 17 Kasım 2010 - 07:30
İstanbul, Taksim Akm Önü, Beyoğlu, İstanbul, 17 Kasım 2010 - 08:00
İstanbul, Kadıköy Evlendirme Dairesi, Kadıköy, İstanbul, 17 Kasım 2010 - 08:30


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 17 Kasım 2010 - 07:30
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 20 Kasım 2010 - 21:30
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 15 Kasım 2010 - 07:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 16 Kasım 2010 - 07:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.79 saniyede oluşturuldu ve
0.79
saniyede gösterildi