Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 29 Nisan 2011 - 06:00
Etkinlik  -  Merkez, Mardin
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 241

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
Medeniyetlerin beşiği olan Mezopotamyadan Dinlerin ve kültürlerin kavşağında yer alan hoşgörünün başkenti Antakya?ya mistik bir yolculuk

Genel Etkinlik Bilgisi
Bu gezi programımız Güney Doğu Anadolu bölgesinde gezilmesi gereken birinci öncelikli yerleri kapsamaktadır. 19 yıldır bölgeye tur yapan kendi konusunda uzman bir acenteyiz. Başka turlarla yarışacağız diye olur olmaz yerleri programımıza eklemedik. Buradaki amaç size gezip, görmenin yanı sıra bölgede var olan farklı kültürleri doyasıya yaşatmaktır.. Biz bölgede gezilip, görülmese olmaz denen yerleri programımıza aldık. Bölgeyi gezdikten sonra bize hak vereceğinizi biliyoruz.

Etkinlik Programı
1 Gün Pazar İstanbul'dan Hareket, Diyarbakır, Hasankeyf, Mardin, Deyrulzafaran Manastırı
Sabah uçağıyla Diyarbakır'a hareket ediyoruz, (Uygun uçuşlar 1. Sun Express Pazar 06.05 XQ9420 Sabiha Gökçen Havalimanı Diyarbakır 2. Onur Air OHY034 06:30 Atatürk Havalimanı Diyarbakır 3.THY TK2602 07:15 Atatürk Havalimanı Diyarbakır) Diyarbakır şehir turu sonrası Hasankeyf'e geçiyoruz. Kısa bir süre sonra sular altında kalacak olan, geleneksel yaşam ile tarihin iç içe geçtiği, kayaların içine oyulmuş evlerde yaşayan insanlarıyla olduğu kadar eşsiz manzaralarıyla da sizleri büyüleyecek olan Hasankeyf'in belki son ziyaretçileri olacaksınız. Hasankeyf'İn ardından Midyat üzerinden Güneydoğu'nun otantik şehri, medeniyetler beşiği Mardin'e hareket ediyoruz. Taş evleri, medreseleri, camileri, abbaralarla bağlanmış sokakları ile ünlü Mardin'i gezdikten sonra Süryani Kadim Cemaati'nin önemli bir manastırı olan 1500 yıllık Deyrulzafaran Manastırı'nı ziyaret edip, Kasımiye Medreselerini geziyor ve otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama: Mardin


2 Gün Pazartesi
Soğmatar, Şuayip Şehri, Hanelbarur Kenvansarayı,Harran, Şanlıurfa Cennet Cami, Harran Evleri, Urfa, Balıklıgöl Kahvaltı sonrası Harran'daki Sin kültürüne dayanan Sabiizmin ve baş Tanrı Marilaha'nın yerleşim yeri olan Soğmatar'a gidiyoruz. Buradaki gezimizden sonra Şuayip Peygamber'in kurduğu en eski şehir olan Şuayip Şehrini gezip Hanel Barur Kervansarayı üzerinden dünyanın ilk üniversitesinin kurulduğu yer olan Harran'a geçiyoruz Kervan yollarının kesiştiği kentin harabelerini, dünyada örneklerine ender rastlanan konik evlerini gezip Peygamberler Şehri Urfa'ya geri dönüyoruz. Şehir merkezinde restore edilmiş eski Urfa yapılarından oluşan Kültür Sitesi'ni, Balıklıgöl ve Anzilha Gölleri'ni, Halilürrahman, Hasanpaşa ve Rızvaniye Camilerini dolaşıyoruz. Geleneksel Urfa Çarşısı'ndan dostlarımıza hediye edebileceğimiz rengârenk Urfa bezleri, isot, kahve, mırra fincanı gibi hediyelerimizi alıyor, bu keyifli alışverişin sonunda tarihi Gümrük Han'da soluklanıyoruz. Akşam, Urfa yöresinde bir gelenek haline gelen sıra gecesi için organizasyon yapılıyor.
Konaklama: Şanlıurfa

3 Gün Salı Atatürk Barajı, Karakuş Tümülüsü Cendere Köprüsü, Arsemia, Nemrut'ta Günbatımı
Sabah kahvaltı sonrası Atatürk Barajı üzerinden Kahta'ya geçiyoruz. Baraj gölü kıyısında alınacak öğle yemeği sonrasında Karakuş Tümülüsü, Romalılarca yapılan Cendere Köprüsü, Kommagene krallığının yazlık başkenti Arsemia'yı gezip günbatımını izlemek üzere Tanrıların yurdu Nemrut Dağının 2150 m'lik zirvesine çıkıyoruz.
Konaklama: Adıyaman İsias Otel

4 Gün Çarşamba Halfeti, Gaziantep Müzesi, Hasan Süzer Etnografya Müzesi, Antep Kalesi, Çarşı
Dileyenlerle sabah erken saatlerde gündoğumunu seyretmek üzere Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Kahvaltının ardından bir kısmı Birecik Barajının suları altında kalan Urfa'nın şirin ilçesi Halfeti'ye yapacağımız ziyaretin ardından Gaziantep'e doğru yola koyuluyoruz. Gaziantep'te Zeugma'dan çıkan mozaiklerle zenginleşen Arkeoloji Müzesini, Hasan Süzer Etnografya Müzesini, Antep Kalesi'ni ve geleneksel çarşıyı gezip otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama: Gaziantep

5 Gün Perşembe Yesemek, Antakya, St. Pierre Kilisesi, Mozaik Müzesi
Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Yesemek'i gezdikten sonra Antakya'ya geçiyoruz. Antakya'da Hıristiyanlığın ilk mağara kilisesi olan St. Pierre Kilisesi'ni ziyaret ediyor ve dünyanın ikinci büyük mozaik koleksiyonuna sahip Antakya Müzesi'ni geziyoruz. Müze gezisinin ardından Antakya sokaklarını dolaşarak tipik bir Antakya evi olan Katolik kilisesini ziyaret edip çarşıda yapacağımız alışverişin ardından akşam saat 22:20 teki Pegasus Havayollarının PC181 sefer sayılı İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen havalimanına uçuyoruz. Buradaki servis aracımızla sizleri Yeni sahra, Taksim ve Bakırköy merkezlerine bırakıp başka turlarda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.


Acente Notu
Uçak bilet tur fiyatına dahil değildir. Uçak biletleri rezervasyonu tur tarihinden çok önce rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Fiyata Dahil Olanlar
4 gece konaklama, 4 sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, ara ulaşımlar dâhildir

Fiyata Dahil Olmayanlar
Uçakla gidiş - dönüş, Belirtilenlerin dışındaki yemekler, Sıra Gecesi (yaklaşık 30 YTL), otellerde alınan ekstralar hariçtir.

NOT: Nemrut Minibüs ulaşımı, Müze, Örenyeri girişi Halfeti tekne turu ve Rehberlik ücreti: Tam 120 TL 17 yaş ve altı ile müze kartı olan konuklarımız için 100.-TL dir. Konuklarımız söz konusu bu bedelleri araçta rehbere ödeyeceklerdir. Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin iadesi mümkün değildir.


Konaklama
ŞEHİR MERKEZİNDE SÜREKLİ KONAKLADIĞIMIZ 3 ve 4 YILDIZLI OTELLER

MARDİN YAY GRAND
HARRAN OTEL
ADIYAMAN İSİAS OTEL
MET GOLD OTEL


Ulaşım
GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK FİYATLARI ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR

Yemek
YEMEKLER:
" Sabah yemekleri açık büfe, Akşam yemekleri set mönüdür
" Öğlen yemekleri için bölgede yöresel ve geleneksel Türk mutfağından oluşan mönüsüyle hizmet veren restoranlarda alınmaktadır.
" Zamanı iyi kullanmak için öğlen yemeği rezervasyonları bilginiz dâhilinde rehberimiz tarafından önceden yapılmaktadır.
" Bazı şehir merkezlerinde öğle yemeği için birkaç seçeneğimiz olabiliyor. Bu durumlarda rehberimizin önerilerini dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.


Etkinlik / Tur Tipi
Fotoğraf Gezisi, Kültür Gezisi, Şehir Turu

Turda Gezilecek Yerler
Merkez, Mardin ( Güneydoğu Anadolu Bölgesi ), Midyat, Mardin ( Güneydoğu Anadolu Bölgesi ), Harran, Şanlıurfa ( Güneydoğu Anadolu Bölgesi ), Merkez, Şanlıurfa ( Güneydoğu Anadolu Bölgesi ), Merkez, Adıyaman ( Güneydoğu Anadolu Bölgesi ), Kahta, Adıyaman ( Güneydoğu Anadolu Bölgesi ), Gaziantep ( Araban, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ), Halfeti, Şanlıurfa ( Güneydoğu Anadolu Bölgesi ), Yesemek, Antakya

Tur Katılım Noktaları
Diyarbakır, Havalimanı, 1 Mayıs 2011 - 09:00


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 1 Mayıs 2011 - 06:00
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 5 Mayıs 2011 - 22:00
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 29 Nisan 2011 - 06:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 29 Nisan 2011 - 06:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.59 saniyede oluşturuldu ve
0.59
saniyede gösterildi