Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 15 Nisan 2011 - 06:00
Etkinlik  -  Merkez, Eskişehir
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 58

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
Keyifli bir Tren yolculuğu ile Eskişehir'in modernleşmesine tanık oluyoruz.

Genel Etkinlik Bilgisi
Keyifli bir Tren yolculuğu ile Eskişehir'in modernleşmesine tanık oluyoruz.

Etkinlik Programı
1. GÜN CUMARTESİ
Sabah saat 06.45 de Haydarpaşa Tren Garı'nda buluşuyoruz. ( Haydarpaşa Tren Garının karşısında otopark mevcuttur ) 07.00'de hareket edecek olan Eskişehir Ekspresi ile Adapazarı, Pamukova, Bilecik güzergâhını izleyen yaklaşık 4 saat sürecek 453 kilometrelik keyifli tren yolculuğumuza başlıyoruz. Saat 11:00 Sularında Eskişehir'e varıyoruz. Tren garına 5 dakikalık mesafesindeki otelimize yerleşiyoruz.

Gezimizin ilk durağı TCDD de Türkiye' nin ilk yerli imalatı olan "Devrim" arabasını görüyoruz. Devrim arabasını gördükten sonra öğle yemeği molası, ( Öğle yemeği için Eskişehir nüfusunun çoğunluğunu oluşturan Kırım tatarlarının özel yemeği ve Eskişehir'in de yöresel yemeği olarak bilinen "Çibörek, tatlı ve ayran" dan dan oluşan menü olarak alıyoruz) (Ekstra)

Yemekten sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 2 adet parktan ilkini, Sazova mevkiine yapılan "Bilim Kültür ve Sanat Parkı"nı ve içersindeki gölde bulunan Kristof Kolomb'un Amerika kıtasını keşfettiği zaman kullandığı Santa Maria isimli kalyon tipi geminin bir örneğini geziyor ve devamında parktan ayrılarak, Kent Parkı ziyaret ediyoruz. Büyükşehir Belediyesinin şehrimize yeni kazandırdığı diğer park, içinde göleti, 350 mt'lik yüzme parkuru, kum plajı, açık - kapalı yüzme havuzları ve kafeteryaları ile tamamlandığında tematik ve Avrupa'nın en büyük parklarından biri olacak olan "Kent Park" ı geziyor ve göl kıyısında Rosa Luna Kafe'de kısa bir mola veriyoruz. Moladan sonra otelimize dönüyoruz.

2. GÜN PAZAR
Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıp Eskişehir'in güneyinde yer alan Odunpazarı semtinde aslına uygun olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden restore edilen "Yeni Odun pazarı Evleri" geziyoruz. İlk olarak üç evin birleşiminden meydana getirilen Türkiye'nin ilk cam sanatları müzesi, "Çağdaş Cam Sanatları Müzesi" ile devam ediyoruz. Müzede alacağımız bilgi sonrası galerilerde sergilenen cam sanatı ürünlerini geziyoruz.

Osmanlının son dönemlerinde Eskişehir'de ilk yerleşim bölgesi olan ve hala ikamet edilen, Odun pazarı Belediyesinin dış yenileme çalışmaları sonucu şehre ayrı bir güzellik katan "Eski Odun pazarı Evleri" semtine çıkarak sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzün devamında "Lületaşı Müzesi"ni geziyor ve 1525 yılı yapımlı "Kurşunlu Camii ve Külliyesi"ni de görüyoruz.

Dünyanın birkaç bölgesi harici Türkiye'de ağırlıklı olarak sadece Eskişehir'in çevre kırsal yerleşim bölgelerinden elde edilebilen ve işlenmesi ile Eskişehir'in önde gelen el sanatlarını oluşturan Lületaşı Atölyeleri ve satış dükkânlarının bulunduğu otantik "Atlıhan Çarşısı" ında gezinti, lületaşı ve gümüş el işleri hatıra alış-verişi için serbest zaman veriyoruz. Panoramik bir tur yaparak şehir merkezine yöneliyor ve bir dönemler yaş sebze-meyve hali olarak kullanılan ve restorasyonunda ağırlıklı olarak taş, ferforje ve ahşap kullanılarak şehrin en güzel mekânlarından biri haline gelen "Haller Gençlik Merkezi"ni gezerek, burada dileyen konuklarımız 1927 yılından bu yana Eskişehir'in hafif bir ağız tadı olan "su muhallebisi" tadabilirler. Haller Gençlik Merkezinden tren garına hareket ediyoruz. Saat 19.45'de hareket edecek Sakarya Ekspresi ile İstanbul'a hareket ediyoruz. İstanbul'a varış saatlerimiz tahmini?.
İZMIT 22.27
PENDIK 23.12
BOSTANCI 23.27
SÖĞÜTLÜÇEŞME 23.36
HAYDARPAŞA 23.38
Bir başka turda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olanlar
Tren ile gidiş-dönüş ve Eskişehir içi ulaşım,1 Açık Büfe Kahvaltı, 1 Gece Konaklama,Dahildir.

Fiyata Dahil Olmayanlar
Belirtilenlerin dışındaki yemekler, oteldeki ekstralar, hariçtir.

NOT: Rehberlik, Seyahat sigortası ve Ören yeri girişleri, Tekne turu 25 TL olup araçta rehberimiz tarafından toplanacaktır.


Konaklama
GRAND NAMLI OTEL ( 1 gece )

Ulaşım
Ana ulaşım Tren ile yapılmakta Eskişehir'de minübüs ile.

Etkinlik / Tur Tipi
Fotoğraf Gezisi, Kültür Gezisi, Şehir Turu

Turda Gezilecek Yerler
Merkez, Eskişehir ( İç Anadolu Bölgesi ), Odunpazarı

Tur Katılım Noktaları
İstanbul, HAYDARPAŞA, 16 Nisan 2011 - 07:00
İstanbul, BOSTANCI, 16 Nisan 2011 - 07:10
İstanbul, PENDIK, 16 Nisan 2011 - 07:25
İstanbul, İZMIT, 16 Nisan 2011 - 08:10


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 16 Nisan 2011 - 07:00
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 17 Nisan 2011 - 23:30
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 15 Nisan 2011 - 06:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 15 Nisan 2011 - 06:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.54 saniyede oluşturuldu ve
0.54
saniyede gösterildi