Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 17 Kasım 2010 - 07:00
Etkinlik  -  Eskişehir
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 133

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
Eskişehir'in modernleşmesine tanık oluyoruz. Odunpazarı ve Frig Vadisi.

Genel Etkinlik Bilgisi
Eskişehir'in modernleşmesine tanık oluyoruz. Odunpazarı ve Frig Vadisi

Etkinlik Programı
TREN HAREKET SAATLERİ;
HAYDARPAŞA- 07:00
SÖĞÜTLÜÇEŞME- 07:04
BOSTANCI- 07:13
PENDIK- 07:28
İZMIT- 08:13

1. GÜN - 13 KASIM 2010
Sabah saat 06.45 de Haydarpaşa Tren Garı'nda buluşuyoruz. ( Haydarpaşa Tren Garının karşısında otopark mevcuttur ) 07.00'de hareket edecek olan Eskişehir Ekspresi ile Adapazarı, Pamukova, Bilecik güzergâhını izleyen yaklaşık 4 saat sürecek 453 kilometrelik keyifli tren yolculuğumuza başlıyoruz. Saat 11:00 Sularında Eskişehir'e varıyoruz. Burada bize eşlik edecek yerel tanıştıktan sonra otelimize yerleşiyoruz.

İlk gün araç kullanmadan Eskişehir'in merkezini yürüyerek geziyoruz, ilk olarak Eskişehir'in güneyinde yer alan Odun pazarı semtinde aslına uygun olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden restore edilen "Yeni Odun pazarı Evleri" geziyoruz. İlk olarak üç evin birleşiminden meydana getirilen Türkiye'nin ilk cam sanatları müzesi, "Çağdaş Cam Sanatları Müzesi" ile devam ediyoruz. Müzede alacağımız bilgi sonrası galerilerde sergilenen cam sanatı ürünlerini geziyoruz.
Osmanlının son dönemlerinde Eskişehir'de ilk yerleşim bölgesi olan ve hala ikamet edilen, Odunpazarı Belediyesinin dış restorasyon çalışmaları sonucu şehre ayrı bir güzellik katan "Eski Odunpazarı Evleri" semtine çıkarak sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzün devamında "Lületaşı Müzesi"ni geziyor ve 1525 yılı yapımlı "Kurşunlu Camii ve Külliyesi"ni de görüyoruz Dünyanın birkaç bölgesi harici Türkiye'de ağırlıklı olarak sadece Eskişehir'in çevre kırsal yerleşim bölgelerinden elde edilebilen ve işlenmesi ile Eskişehir'in önde gelen el sanatlarını oluşturan Lületaşı Atölyeleri ve satış dükkânlarının bulunduğu otantik "Atlıhan Çarşısı" ında gezinti, lületaşı ve gümüş el işleri hatıra alış-verişi için serbest zaman veriyoruz.
Panoramik bir tur yaparak şehir merkezine yöneliyoruz, şehir merkezinde TCDD de Türkiye' nin ilk yerli imalatı olan "Devrim" arabasını görüyoruz. Devrim arabasını gördükten sonra bir dönemler yaş sebze-meyve hali olarak kullanılan ve restorasyonunda ağırlıklı olarak taş, ferforje ve ahşap kullanılarak şehrin en güzel mekânlarından biri haline gelen "Haller Gençlik Merkezi"ni gezerek, burada dileyen konuklarımız 1927 yılından bu yana Eskişehir'in hafif bir ağız tadı olan "su muhallebisi" tatma imkânı var, Haller Gençlik Merkezinden otelimize akşam yemeği için hareket ediyoruz.

2. GÜN - 14 KASIM 2010
Sabah kahvaltıdan sonra, Frigya Vadisi, Midas Antik Kenti ve Seyit Battal Gazi Külliyesine hareket. Seyitgazi İlçesine varış, bilgilendirmenin ardından "Seyit Battal Gazi Camii ve Külliyesi" Seyit Battal Gazi'nin devasa kabri, Bektaşi tekkesi ve külliyesinin diğer bölümlerinin görülmesi. "Gerdek Kaya Anıt Mezarı, Doğanlıkale, Deveboynukale, Arsasizt Anıtı(küçük Yazılıkaya anıtı)"' nı panoramik olarak görüyoruz. Yazılıkaya köyüne vardıktan sonra, Midas Antik kenti girişinde"Yazılıkaya anıtı" önünde bilgilendirme, hafif bir yürüyüş temposu ile "Midas Antik Kenti" gezisi. Gezimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında "Yazılıkaya anıtı, Kırkgöz Oyma Kaya Manastırı, Frig Ve Roma Kaya Mezarları, Kral Yolu, Hitit Kabartmaları, Büyük Ve Küçük Sunaklar, Bitmemiş Yazılıkaya Ve Su Sarnıcı Merdivenleri" yer almaktadır. Yazılıkaya köyünden, Eskişehir yönüne hareket. Eskişehir'e saat 18:00 sularında ulaşıyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN - 15 KASIM 2010
Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıp Eskişehir turuna "Anadolu Üniversitesi Kampus" gezisi ile başlıyoruz. Büyükşehir Belediyesinin şehrimize yeni kazandırdığı ve içinde göleti, 350 mt'lik yüzme parkuru, kum plajı, açık - kapalı yüzme havuzları ve kafeteryaları ile tamamlandığında tematik ve Avrupa' nın en büyük parklarından biri olacak olan "Kent Park" ı geziyor ve göl kıyısında Cafelerde sabah kahvesi için kısa bir mola veriyoruz.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Sazova mevkiine yapılan "Bilim Kültür ve Sanat Parkı"nı ve içersindeki gölde bulunan Kristof Kolomb'un Amerika kıtasını keşfettiği zaman kullandığı Santa Maria isimli kalyon tipi geminin bir örneğini geziyor ve devamında park içinde yapacağımız tren yolculuğu ile bitmemiş haldeki çocuklar için yapılmış masal şatosunu,1400 kişilik anfi tiyatroyu ve Nasrettin hoca heykelini parkın içini daha iyi bir şekilde gezebiliyoruz.
Parktan ayrıldıktan sonra panoramik olarak ikinci üniversitemiz olan "Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kampusü"nü görüyoruz.
Sevgi şehri Eskişehir' yeni açılan ve âşıkların yeri olan "aşk adasını" ziyaret ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan "Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Konser Salonu" na giriyoruz. Burada alacağımız bilgiler sonrası grup halinde konser salonunu, tiyatro salonunu, balo ve sergi salonunu gezdikten sonra Şahin tepesine hareket ediyoruz. Buradaki şelaleli parkta mükemmel şehir manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumladıktan sonra saat 19.45'de hareket edecek Sakarya Ekspresi ile İstanbul'a hareket ediyoruz. İstanbul'a varış saatlerimiz.
İZMIT 22.27
PENDIK 23.12
BOSTANCI 23.27
SÖĞÜTLÜÇEŞME 23.36
HAYDARPAŞA 23.38
Bir başka turda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olanlar
Dahil olanlar: ( Tren ile gidiş-dönüş ve Eskişehir içi ulaşım ), 2 kahvaltı,2 Akşam yemeği, 2 gece konaklama dâhildir.

Fiyata Dahil Olmayanlar
Dahil olmayanlar: Gondol ve Tekne turları belirtilenlerin dışındaki yemekler,Müze ve Örenyeri girişleri,Rehberlik, Seyahat Sigortası,oteldeki ekstralar, hariçtir.

NOT:Müze, Örenyeri girişi, Seyahat Sigortası ve Rehberlik ücreti: Tam 30 TL - Konuklarımız söz konusu bu bedelleri araçta rehbere ödeyeceklerdir. Kullanılmayan hakların iadesi mümkün değildir.


Ulaşım
Tren

Etkinlik / Tur Tipi
Fotoğraf Gezisi, Kültür Gezisi

Turda Gezilecek Yerler
Eskişehir ( Merkez, İç Anadolu Bölgesi ), Odunpazarı ( Merkez, Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi ), Frig Vadisi ( Merkez, Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi )

Tur Katılım Noktaları
İstanbul, Haydarpaşa Tren Garı, 19 Kasım 2010 - 08:00
İstanbul, Söğütlüçeşme, 19 Kasım 2010 - 08:05
İstanbul, Bostancı, 19 Kasım 2010 - 08:15
İstanbul, Pendik, İstanbul, 19 Kasım 2010 - 08:30
Kocaeli, İzmit, 19 Kasım 2010 - 09:10


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 19 Kasım 2010 - 09:00
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 21 Kasım 2010 - 21:00
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 17 Kasım 2010 - 07:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 17 Kasım 2010 - 07:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.37 saniyede oluşturuldu ve
0.37
saniyede gösterildi