Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Bu etkinlik kontenjan bazlı bir etkinlikdir. Ayrıntılar...
Etkinlik  -  Sırbistan Karadağ
 
Sona Erdi. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 896

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna Hersek

Genel Etkinlik Bilgisi
Üsküp'ten başlayıp Kalkandelen, Ohrid, Struga, Tiran, İşkodra, Bar, Petrovac, Budva, Kotor, Dubrovnik, Poçitel, Mostar, Sarajevo, Saraybosna...

Etkinlik Programı
1.GÜN: İSTANBUL / PRİŞTİNE / PRİZREN / ÜSKÜP
21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 21:30 Taksim AKM, 22:00 Bakırköy İncirli'den hareket ile Bulgaristan Üzerinden Üsküp'e hareket.Üsküp'e varışa müteakip rehberimizle buluşuyor ve tarihi 15 asır geriye kadar giden Kosova turumuza başlıyoruz.
Bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Turumuz esnasında 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Kosova Müzesi, Osmanlıların 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada şehit olmuş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında.
Ardından otobüsümüz ile Prizren'e hareket ve 1 saatlik kısa bir yolculuktan sonra varış. Osmanlı'dan birçok eserin bulunduğu Kosova'nın diğer önemli merkezi olan Prizren'de yapacağımız şehir turunda Halveti Tekkesi, Aziz Nikola Kilisesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler.
Turun sonunda yine özel otobüsümüz ile diğer bir genç Cumhuriyet olan, Osmanlı kültürünün hem erken hem de geç dönemde merkezlerinden biri olmuş Makedonya'nın başkenti Üsküp'e geçeceğiz.
Otele transfer ve akşam yemeği Üsküp'teki otelimizde.

2.GÜN: ÜSKÜP/KALKANDELEN(TETOVO)/MANASTIR(BITOLA)/ OHRID
Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır.
Şehir turumuz sırasında Eski Çarşı'da alışveriş yapmamız için serbest zamanınız olacak. Üsküp turunun ardından buraya 1 saatlik mesafedeki, Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba olan Kalkandelen'e otobüsümüzle geçtikten sonra, dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi'ni ve Renkli(Alaca) Cami'yi gezeceğiz.
Ardından Balkanlar'ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya'nın tarih ve kültür cenneti Manastır'a gidiyoruz. Makedonca'da da Manastır anlamına gelen ?Bitola' adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır'da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk'ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi'ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Turumuzun sonunda UNESCO'nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi'ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölü'nün Doğu kıyısındaki Ohri şehrine varış ve otele yerleşme.
Geceleme otelimizde.

3.GÜN: OHRİD / STRUGA / OHRİD
Sabah kahvaltımızın ardından Osmanlı'nın Balkanlar'daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid'de şehir turumuz. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma antik tiyatro, Aziz PantAlemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır.
Turumuzun ardından Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hünsü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır.
Turumuzun ardından Ohrid şehrine dönüş ve otelimize transfer.

4.GÜN: OHRI / DRAÇ / TİRAN / İŞKODRA / BAR / PETROVAC / BUDVA
Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra Kafasan sınır kapısından Arnavutluk'a geçiyoruz. Yol üzerinde Elbasan ve Dıraç şehirlerini panoramik olarak gördükten sonra, 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış.
1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları.
Tiran turumuzun ardından Lezh'de Arnavutluk'un 15. yüzyılda yaşamış büyük kahramanı İskender Bey'in mezarını ziyaret ettikten sonra, Arnavutluk'taki son durağımız olan İşkodra'ya geçiyoruz. Buradaki tarihi kale ve şehir surları göreceğimiz yerler. İşkodra'dan sonra özel otobüsümüz ile 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa'nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ'a geçiyoruz.
Adriyatik Sahili'ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek, doğasıyla büyüleyici kasabalar olan Bar ve Petrovac üzerinden, son yıllarda Güney Avrupa'nın en gözde tatil mekânlarından birisi hâline gelen Budva'ya varış, otele yerleşme.
Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN: BUDVA /SV. STEFAN / KOTOR / DUBROVNIK
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Karadağ Sahilleri'ndeki turumuza Budva'dan başlıyoruz. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra, özellikle ünlülerin rağbet ettikleri, bakir bir koy üzerinde bulunan Sveti Stefan'a özel otobüsümüzle geçiş ve serbest zaman. Daha sonra dar boğazlarla Karadağ'ın iç kesimlerine dantelâ gibi giren muhteşem Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varış. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. ardından Tivat kasabasına gideceğiz. Buradan bineceğimiz feribot ile Kotor Körfezi'ni geçtikten sonra karşı sahildeki Herceg Novi'ye varıyoruz.
200 yıllık Osmanlı egemenliğinde Yeni Hersek adıyla da anılan bu kasabadan geçtikten sonra Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz.
Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz.
Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman.
Turumuzun ardından otele yerleşme ve yürüyerek gezebileceğiniz bu güzel yarımada şehirde serbest zaman.
Akşam yemeği ve konaklama Dubrovnik'teki otelimizde.

6.GÜN: DUBROVNİK / POÇİTEL / BLAGAJ TEKKESİ / MOSTAR / SARAJEVO
Sabah kahvaltımızın ardından yakın tarihi savaş ve katliamlarla dolu, Türkiye'ye tarihi ve dini bağları olan, Balkanlar'ın tarih ve kültür merkezi Bosna-Hersek'e geçiyoruz. 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel.
Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından 15. yüzyılda bölgeye Osmanlı dervişlerinin ulaşmasıyla inşa edilen ilk yapı olan Blagaj Tekkesi'ni ziyaret edeceğiz. Buna Nehri'nin kaynağındaki dev kayalık oluğa inşa edilmiş tekkenin civarındaki balık restoranlarında öğle yemeği yeme imkanınız da olacak. Öğleden sonra, 1992 savaşında yıkılan köprüsüyle anılan Mostar'a varış.
600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır.
Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'ya hareket ve nehir yatağı boyunca manzaralı bir yolculuğun ardından otelimize varış. Konaklama ve akşam yemeği Saraybosna'daki otelimizde.

7.GÜN: SARAYBOSNA
Sabah kahvaltımızın ardından iki asır boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuz.
Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, yakın tarihin en kanlı savaşlarından birinin cereyan ettiği Savaş Tüneli, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz Ferhadiye Caddesi ve içinde modern Bosna-Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzet Begoviç'in mezarının da bulunduğu şehitlik görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman.
Konaklama ve akşam yemeği Saraybosna'daki otelimizde.

8.GÜN: SARAYBOSNA / İSTANBUL
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Başçarşı'ya transfer.Rehberimiz eşliğinde alışveriş için serbest zaman.
Bakırcılar çarşısında cevze takımları,patik(terlik),magnet,ve diğer hediyelik eşyalar ve bunun yanında Kuru Et(Prsuta),Boşnak şarabı,Boşnak lokumu,Boşnak kaşarı,ve özel kahvesi alışverişi sonrası İstanbul'a hareket.


Fiyata Dahil Olanlar
İSTANBUL'DAN ANA ULAŞIM, DİĞER BÜTÜN TRANSFERLER
TÜRKÇE YEREL REHBERLİK HİZMETİ
DUBROVNİK'TE VE KOTOR'DA ZORUNLU YEREL REHBER
BELİRTİLEN VB. HOTELLERDE KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA (7GECE)
AKŞAM YEMEKLERI ( 7 AKSAM )
ÜLKE AYAKBASTI VERGİLERİ


Fiyata Dahil Olmayanlar
OTELLERDE YAPILACAK OLAN KİŞİSEL HARCAMALAR (TLF,MİNİBAR,KURUTEMİZLEME VB.)
YUKARIDA AÇIKÇA DAHİL OLDUĞU BELİRTİLMEMİŞ TÜM HİZMETLER.
DAHİL OLDUĞU BELİRTİLMEMİŞ TURDA BULUNAN BÜTÜN ÖĞLE YEMEKLERİ
YEMEKLERDE ALINACAK EKSTRALAR VE İÇECEKLER MİSAFİRE AİTTİR.
PANORAMIK SEHIR TURLARI HERHANGI KÜLTÜR VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİNİ İÇERMEZ.
YURT DIŞI SEYAHAT SİGORTASI 15 Euro
YURT DIŞI ÇIKIŞ FONU (15 TL.)
BULGARİSTAN TRANSİT VİZE


Konaklama
KONAKLAMA
1.GECE; ÜSKÜP - 5* STONE BRIDGE HOTEL www.stonebridge-hotel.com
2.GECE; OHRİD - 4* MILLENIUM HOTEL www.milleniumpalace.com.mk/ohrid.html
3.GECE; OHRİD - 4* MILLENIUM HOTEL
4.GECE; BUDVA - 4* SAJO HOTEL www.sajohotel.com/eng/apartmani.php
5.GECE; DUBROVNIK - 4* GRAND PARK HOTEL www.grandhotel-park.hr
6.GECE; SARAYBOSNA - 4* HOLLYWOOD HOTEL
7.GECE; SARAYBOSNA - 4* HOLLYWOOD HOTEL www.hotel-hollywood.com.ba


Etkinlik / Tur Tipi
Fotoğraf Gezisi, Kültür Gezisi

Turda Gezilecek Yerler
Sırbistan Karadağ, Arnavutluk, Hırvatistan, Bosna Hersek, Üsküp, Skopje ( Makedonya ), Ohrid ( Makedonya ), Dubrovnik ( Hırvatistan ), Saraybosna ( Bosna Hersek )

Tur Katılım Noktaları
İstanbul, Kadıköy Evlendirme Dairesi, Kadıköy, İstanbul, 12 Kasım 2010 - 22:00
İstanbul, Taksim Akm Önü, Beyoğlu, İstanbul, 12 Kasım 2010 - 22:30
İstanbul, İncirli Boyner, Bakırköy, İstanbul, 12 Kasım 2010 - 23:00


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Bu etkinlik kontenjan bazlıdır. Kontenjan bazlı etkinlikler gerekli minimum katılımcı sayısına ulaşılanca gerçekleşir veya bu sayıya ulaşılmamış ise önceden belirlenmiş süre kadar ileri bir tarihe ertelenir.

Ayrıca; eğer yapmak istediğiniz bir etkinlik var ise lütfen iletişim bölümünden bizimle irtibata geçin. En iyi şartlarda sizin için bir etkinlik oluşturalım. Bu etkinliği sosyal ağlarınızda ( Örneğin: Facebook, Twitter ) arkadaşlarınız ile paylaşarak gerçekleştirme imkanı yakalayabilirsiniz.
 
Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 12 Kasım 2010 - 22:00
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 22 Kasım 2010 - 00:00
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 9 Kasım 2010 - 07:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.35 saniyede oluşturuldu ve
0.35
saniyede gösterildi