Hoş Geldin! | Oturum Aç | Hesap Aç | Ödül Mil Programı | Tavsiye Et Ödül Mil Kazan
« Ana sayfa

   
-
Rezervasyon için son tarih; 14 Kasım 2010 - 07:00
Etkinlik  -  Küre Dağları
 
Rezervasyon Sona Ermiştir. Benzer tur ve etkinlikler...
Facebook    Twitter    LinkedIn    FriendFeed

Etkinliklere katıldıkça birikecek millerinizle, tercih edeceğiniz etkinliklere ücretsiz katılma imkanına ulaşırsınız. Mil sistemi hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Kazanacağınız Ödül Mil : 187

» Etkinlik / Tur AyrıntılarıEtkinlik Tanımı
Batı Karadeniz bölgesinin en bakir ve en güzel bölgelerinden birine daha bir gezi düzenlemekteyiz. Üç günlük bayram tatilini kapsayan unutulmaz bir deneyim ve doğa gezisi yaşayacağız.

Genel Etkinlik Bilgisi
Ülkemizin mağara ve kanyonlar açısından en zengin yerlerinden biri olarak kabul edilir Küre Dağları. "İsfendiyar Dağları" olarak da bilinen bu sıra dağların en yüksek noktası 2019m. ile Yaralıgöz Dağı'dır. Karadeniz nemli karstik orman ekosisteminin en iyi örneğine sahip olan Küre Dağları koruma altında olan ve olması gereken önemli alanlardan biridir. WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) Avrupa'nın 100 koruma alanı içerisinde Türkiye'ye ait 9 alandan biri olmuştur. 2000 yılında WWF tarafından "Dünyaya armağan" ilan edilen alanlardandır. Bayram turumuzda tüm bu güzelliklere şahit olacaksınız
Turun Amacı:
Batı Karadeniz bölgesinin en bakir ve en güzel bölgelerinden birine daha bir gezi düzenlemekteyiz. Üç günlük bayram tatilini kapsayan unutulmaz bir deneyim ve doğa gezisi yaşayacağız. Kastamonu Küre Dağlarının vadilerini, şelalelerini, mağaralarını, kanyonlarını ve kuytularını arşınlayacağız. Bölgenin bozulmamış köy yaşamı ve mimarisi de nadir karşılaşacağınız güzellikte ve doğallıktadır. Dingin, yeşillikler içinde duyumsamanızı artıracak doğa turu kaçamağı için sizleri de bekliyoruz.


Etkinlik Programı
1.Gün:
Kalkış noktalarımızda belirtilen saatlerde grupla buluşup Bolu yolu üzerinden Karabük'e, oradan da Pınarbaşı'na ulaşıyoruz. Konaklayacağımız tesise varıp yerleşiyoruz ve bir süre tesiste dinleniyoruz.
2.Gün:
Küre Dağları milli parkının tam sınırındayız. Turumuz Küre Dağları?nın küçük bir keşfi niteliğinde olacak. Otantik tesiste dinlenme ve bunu takip eden kahvaltı sonrasında Valla kanyonunu tepeden kuşbakışı izleyebileceğimiz bir noktaya ulaşıyoruz. Daha sonra Kanyonun bir bölümünde yürüyüş için kanyon girişine yöneliyoruz. Kısa bir kanyon gezisi sonrasında aracımıza geri dönüyoruz.Ilıca'ya ulaşıp Ilıca şelalesi yürüyüşü yapıyoruz. Şelale gezisi sonrasında Horma Kanyonunda kısa bir gezinti yapıyoruz. Gültepe ve Kayabaşı Köylerine doğru bir yürüyüş yapıp tesisimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği tesiste alıyoruz
3.Gün:
Bugün tüm günümüzü ülkemizin en büyük mağaralarından olan Ilgarıni mağarasına ayırıyoruz. İki saatlik bir yürüyüşle mağaraya ulaşmış oluyoruz. Yaklaşık iki saat mağara içerisinde gezinti yapıyoruz. Öğle yemeğini mağara ağzında yedikten sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Dönüş yolunda Ejder Çukuru ve Mantar Mağarasını gezeceğiz. Akşam saatlerinde tesisimizdeyiz.
4.Gün:
Kahvaltı sonrasında Çatak Kanyonuna tepeden izleyeceğimiz bir noktaya gidiyoruz. İlk gezi yerimiz Azdavay ilçesinden olacak. Çatak Kanyonu ve (vakit kalırsa) Medil mağarası gezisi yapacağız. Öğleden Sonra Safranbolu'ya doğru yola çıkıyoruz. Safranbolu Tarihi çarşısına uğrayıp çeşitli alışverişler yapıp İstanbul'a dönüş yolculuğuna çıkıyoruz. Akşam 21.30 dolaylarında İstanbul'dayız


Yanında Getir
Bulunduracağınız malzemeler, olanağınız var ise; bu işler için özel olarak tasarlanmış, her zaman için en iyi malzeme olmasını öneririz; Fakat yapacağımız aktivitede giyeceğiniz herhangi bir malzemeyle doğa ve teknik uyumunu yakalayarak başarabilirsiniz. Önemli olan bu tür bir aktiviteyi isteyip, yapmak için cesaret göstermektir. Yinede aşağıdaki listeye göre hazırlık yaparsanız sizin için daha yararlı olur.
Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)
Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı)
Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim)
Fotoğraf makinesi
Fener
Mayo
Havlu
Terlik


Fiyata Dahil Olanlar
-Bütün transferler,
-2 gece konaklama,
-3 sabah kahvaltısı, 2 akşam yemeği
-Yürüyüşlerde 2 öğle yemeği kumanyası,
-Rehberlik,
-Ören yerleri girişleri


Fiyata Dahil Olmayanlar
-Yolda alınan yemekler, son gün Safranbolu'daki öğle yemeği
-Yemeklerde alınacak alkollü veya alkolsüz içecekler,
-Safranbolu'da ki serbest zaman sürecindeki müze girişleri


Konaklama
Turumuzdaki konaklama 200 yıllık tarihi bir konakta gerçekleştirilir, 2 kişilik odalarda banyo-tuvalet-saç kurutma makinası bulunmaktadır.
Rezervasyon sırasına göre 15.kişiden sonra kayıt yaptıranlar banyo-tuvalet ortak kullanıma sahip diğer bir konağa yerleştirilirler.


Ulaşım
Volkswagen Lüks minibüs yada Midibüs kullanılmaktadır.

İncirli Boyner Mağazası 23.00
Taksim AKM 23.30
Yıldız Üniversite Dur. 23.45
Kadıköy Evlendirme D 00.00
Bostancı E-5 Durağı 00.15


Rehber Bilgisi
Rehberlerimiz; sosyal ilişkileri güçlü, Gezi yapılacak bölgeleri araştırmacı bir ruhla inceleyen, sizlerin bölgeye özdeşlik kurmanızı sağlayacak deneyimli kişilerdir. Turumuzda en az 2 adet doğa rehberi gruba eşlik eder.

Etkinlik / Tur Tipi
Dağcılık, Kültür Gezisi

Turda Gezilecek Yerler
Küre Dağları ( Cide, Kastamonu, Karadeniz Bölgesi ), Küre Dağları ( Azdavay, Kastamonu, Karadeniz Bölgesi ), Küre Dağları ( Pınarbaşı, Kastamonu, Karadeniz Bölgesi )

Tur Katılım Noktaları
İstanbul, Kadıköy Evlendirme Dairesi, Kadıköy, İstanbul, 17 Kasım 2010 - 01:00
İstanbul, bostancı e-5 durağı, 17 Kasım 2010 - 01:15
İstanbul, İncirli Boyner, Bakırköy, İstanbul, 18 Kasım 2010 - 00:00
İstanbul, Taksim Akm Önü, Beyoğlu, İstanbul, 18 Kasım 2010 - 00:30
İstanbul, Yıldız Teknik Üniversitesi Durağı, Beşiktaş, İstanbul, 18 Kasım 2010 - 00:45


» Facebook Paylaşımları & Yorumlar
» Etkinlik / Tur Tarih Bilgileri


Etkinlik/Tur Başlangıç Günü / Saati : 18 Kasım 2010 - 00:00
Etkinlik/Tur Bitiş Günü / Saati : 20 Kasım 2010 - 19:00
Rezervasyon İptali İçin Son Tarih : 15 Kasım 2010 - 07:00
Rezervasyon Bitiş Günü / Saati : 14 Kasım 2010 - 07:00


© 2010 - 2018 BreakOutdoor.com - Tüm Hakları Saklıdır Bu sayfa 0.39 saniyede oluşturuldu ve
0.39
saniyede gösterildi